Skip to content

Reinhold Elstner

21/01/2010

25. dubna 1995, Reinhold Elstner, 75. letý veterán Wehrmachtu a inženýr v oboru chemie, vystoupal po schodech Feldherrnhalle, německé síně hrdinů, polil se hořlavinou a zapálil. Pokusy kolemjdoucích o jeho uhašení se nezdařily. O dvanáct hodin později Reinhold Elstner zemřel. V dopise na rozloučenou, který světu zanechal, stálo následující:

Padesát let špinění a démonizování lidí už bylo dost. Padesát let neustálých urážek házených na německé vojáky, vydírání, které stálo miliardy a „demokratická“ nenávist, je na jednoho člověka příliš. Padesát let pomstychtivého sionismu už bylo dost. Padesátileté snažení o vytvoření trhliny mezi generacemi Němců, očerňováním jejich otců a dědů, je už přespříliš. Neustále nás zaplavují lži. Teď mi je už 75 let a není mnoho věcí, které bych mohl ještě vykonat, ale stále mám dost sil na sebeobětování. Poslední skutek, který může přivést Němce k rozumu. I kdyby se pouze jediný Němec, díky mé oběti, probudil, kdyby našel cestu k pravdě, pak má smrt nebyla zbytečná.

Reinhold Elstner věděl, jako spousty lidí dnes, že Německo nebylo v roce 1945 osvobozeno, ale „rozbombardováno do doby kamenné“, dobyto bajonety pušek, znásilněno, mučeno, zmrzačeno a brutálně utlumeno po stránce fyzické i myšlenkové. Dnes tomu není pod okupační vládou jinak. Německo je špiněno za činy, které nikdy nespáchalo. Generace Reinholda Elstnera, ctnostná a odhodlaná, je špiněna, protože věřila jednoduchým, přesto všem dobře známým hodnotám: tvrdé práci, poctivosti, ušlechtilosti, věrnosti, pravdivosti a sebeobětování se. Tyto hodnoty uznávaly kdysi všechny árijské národy, my můžeme jen doufat, že přejdou i na naše potomky.

Smrt Reinholda Elstnera nebyla zbytečná! Nejen v Německu, ale po celém světě jsou lidé vážící si jeho odkazu. Jeho odkaz se stal nesmrtelným, hodným následování. Pokud naše cesta pro probuzení budoucích pokolení musí jít přes plameny, nechť jde! Reinhold Elstner bojoval se lží, jak nejlépe mohl, pamatujme jeho odkazu a následujme ho.

Čest tomuto statečnému muži, který se neváhal obětovat, aby ostatním ukázal pravdu!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: