Skip to content

Z nemocnic na Haiti se ztrácejí děti

23/01/2010

Nedávno jsem na těchto stránkách informoval o možném kradení orgánů na Haiti izraelskou armádou. Na celé věci zřejmě něco bude, protože UNICEF včera informoval, že se z nemocnic na Haiti ztrácejí děti.

Máme zdokumentováno 15 případů, kdy z nemocnice zmizely děti bez vědomí svých rodin,“ řekl poradce UNICEF Jean Luc Legrand, „pracujeme na Haiti po mnoho let a víme, že obchod s dětmi zde fungoval již dříve. Bohužel, spousta z nich je napojena na mezinárodní obchod s adopcí.

V několika posledních letech jsme byli svědky převážení dětí přes hranice bez jakýchkoliv legálních procedur, „dále řekl Legrand, „Děje se to. Děje se to právě teď. Máme o tom první hmatatelné důkazy, to je nesporné.“ Bohužel nebyl schopen poskytnout detaily o zmizelých 15 dětech nebo jejich stavu.

Podle ABC News, informovalo OSN státy po celém světě, aby nepřijímali adopce ze zemětřesení postiženého Haiti. I přes tyto varování bylo uskutečněno mnoho adopcí do Belgie, Kanady, Francie, Německa, Nizozemí, Španělska a Spojených států.

Rupert Colville, mluvčí kanceláře OSN pro lidská práva, řekl, že zotročování a obchod s dětmi na Haiti je „skutečným problémem a snadno se může projevit v následujích týdnech a měsících.“

Můžeme se jen domýšlet co se těmto (a zřejmě i spoustě dalším) dětem stalo, byly prodány na černém trhu, jsou nuceny k prostituci nebo bude něco pravdy na obchodu s orgány?

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: