Skip to content

Bude mít EU do konce roku anti-revizionistický zákon?

30/01/2010

27. ledna 2010 na „Mezinárodní vzpomínkový den obětí holokaustu“ udělal na svých stránkách komisař EU pro bezpečnost a spravedlnost a víceprezident EU, Jacques Barrot, následující, velmi důležité prohlášení:

Před šedesáti pěti lety zřel svět horor jménem Osvětim. Dnes je naší povinností uctít šest milionů Židů a všechny ostatní oběti holokaustu.

Naší povinností je vzpomínat na ztracené životy a utrpení největšího zločinu všech dob. Toto dědictví musí být dalším generacím předáno jako memento. Miep Gies, jeden z Nizozemců, kteří ukrývali Annu Frankovou a její rodinu před nacisty a uchránil deník Anny Frankové, řekl, že minulost nikdy neskončí.

Vzpomínka na Šoa musí posílit náš odhodlaný boj v dnešním světě proti fenoménu, který před spousty dekádami zavedl svět do pekla holokaustu. (…)

Žádná forma antisemitismu, bez ohledu od kud nebo od koho pochází, nesmí být tolerována. Památka jiných zločinů nesmí škodit památce Šoa. Konflikt na Blízském východě nesmí být ospravedlněním nebo omluvou pro antisemitismus. Je politováníhodné číst spisy vzpomínající na holokaust a popírající Šoa. Je nepřijatelné popírat nebo zlehčovat vžitou historii, kdy nacisté spáchali genocidu na Židech. Důležitost lidského života je univerzální: to je pravda každé lidské bytosti, bez ohledu na její rasu, náboženství nebo národnost.

Ke konci tohoto roku schválý členské státy dlouho očekávané rámcové rozhodnutí ohledně rasismu a xenofobie. Šedesát pět let po osvobození vyhlazovacích táborů můžeme být hrdi, že EU zavede popírání Šoa ve všech členských státech trestné. Komise se plně zabývá správným převodem a implementací všech nařízení tohoto rámcového rozhodnutí napříč Unií.

Pokud se tedy Barroso a jeho kohorty vydají touto cestou, kdy uznají zkoumání holokaustu jako zločin, popírání holokaustu bude v roce 2011 ve všech státech Unie nelegální, ne pouze v těch zemích, které už mají tento anti-kacířský zákon (mezi nimi Německo, Rakousko, Francie, Belgie, Nizozemí a i naše Česká republika). Moderní inkvizice „Svatého holokaustu“ vstupuje do nové éry moderního středověku

Myslím, že se plně hodí citát, který mám v záhlaví stránek od Davida Lanea – „Pravda se nebojí zkoumání“.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: