Skip to content

Přeživší z Osvětimi říká: „Izrael jedná jako nacisté“

03/02/2010

Opět se nám rozvýřili vody okolo státu Izraele, tentokrát od někoho, od koho bychom to snad ani nečekali.

Jeden z posledních přeživších Osvětimského tábora na svém turné po Skotsku zaútočil na izraelskou okupaci Palestiny.

Dr. Haji Meyer (86), který přežil deset měsíců v německém táboru smrti nyní na své deseti denní cestě po Spojeném království a Irsku vyjádřil svůj dosti nekorektní názor. Reakce židovských kruhů na sebe nenechala dlouho čekat a okamžitě vyvolaly velmi zuřivé odezvy, které dr. Meyera označují za antisemitu (což je úsměvné, když je sám Žid) a obviňují ho za zneužití pozice přeživšího holokaustu.

Dr. Meyer se zúčastnil ve čtvrtek slyšení v Edinburghské soudní síni, kde bylo pět pro-Palestinských aktivistů souzeno pro rasovou nenávist po přerušení koncertu „Jeruzalemského kvarteta“ v městské Královské síni.

Od počátku svého turné, dr Meyer řekl, že existuje paralela mezi zacházení s Židy ve 2. světové válce a se zacházením s Palestinci ze strany Izraele. Přímo řekl: „Izrael se pokusil odlidštit Palestince, stejně jako se nacisté snažili odlidštit mě. Nikdo by se neměl pokoušet odlidštit jiné, a ten kdo to zkusí se nemůže nazývat člověkem. Je možné, že Izrael není nejkrutější zemí světa, ale jednu věc vím jistě: Izrael je světovým mistrem v předstírání civilizovanosti a kultivovanosti.

Dr. Meyer se narodil v Bielefeldu v Německu, roku 1924. Po listopadu 1938 sám uprchl do Nizozemska. V roce 1944 byl zatčen gestapem a zavřen do koncentračního tábora Osvětim, kde strávil 10 měsíců. V současné době žije v Nizozemsku a je autorem tří knih o judaismu, holokaustu a sionismu.

Dr. Meyer dříve trval na definici antisemitismu, až do teď, když řekl: „Dříve byl antisemita někdo, kdo nenáviděl Židy, protože byli Židy a měli židovskou duši. Ale dnes je antisemita ten, kdo je nenáviděn Židy.

Mluvčí Mezinárodní židovské antisionistické sítě, které je dr. Meyer členem, řekl, že kritika Izraele není „to samé“ jako kritika Židů samotných.

Mick Napier, předseda skotské Palestinské kampaně solidárnosti a jeden z pěti demonstrantů, kteří čelí obvinění popsaném výše, řekl: „Palestinci jsou rádi, že  mají za spojence někoho, jako je dr. Meyer. Haji ví, že Izrael celou svou historii zneužívá holokaust, aby tak ospravedlnil své zločiny. Zejména proto, že v Gaze jsou lidé, kteří již dále neuznávají, že ten kdo kritizuje Izrael je antisemita.

Dr. Meyer tvrdí, že se setkal se zuřivímy reakcemi od pro-Izraelských skupin, kterého ho označovali jako „hanbu Židů“.

Jonathan Hoffman, spolu předseda Sionistické federace, řekl: „Musím mu říct, že zneužívá svou pozici přeživšího holokaustu a také mu musím říct, že kdyby byl Izrael vytvořen o 10 let dříve, miliony životů mohlo být zachráněno. Ať už přežil nebo ne, přirovnávat nacistickou politiku k izraelské je nepochybně antisemitistické.

Cesta byla načasována, jak dodal Hoffman, aby se shodovala se vzpomínkovým dnem obětí holokaustu 27. ledna.

Dr. Ezra Golombok, skotský mluvčí Izraelské informační kanceláře, obvinil antisionistické skupiny, že „využívají“ Dr. Meyera, kterého popsal jako někoho „kdo se dostal do situace, které nerozumí. Je to propaganda užitá Mickem Napierem a jeho přáteli, nic víc. Je to absurdní porovnání Izraele s nacisty.

Je zajímavé pozorovat, jak se perou ti, jenž vždy táhli za stejný provaz. Dr. Meyer má v lecčems pravdu; Izrael skutečně koná rasisticky až s nenávistí, která přerůstá i různé představitele Velkoněmecké říše, má to však několik ale: tak předně se Němci snažili Židy odsunout z Evropy a vytvořit jim někde jejich vlastní stát, uvažovalo se o Madagaskaru, Palestině a některých částech Ruska. Chtěli tedy vytvořit pro Židy vlastní stát, zatímco Židé jen Palestince vyhánějí, aby jim ukradli zem, která nikdy nebyla jejich a používají k tomu všech prostředků, které jsou pro civilizovaný svět naprosto nemyslitelné. Němci se o Židy starali, dávali jim jídlo, lékařskou péči (samozřejmě nelze mluvit o konci války, kdy se tyto věci nedostávali ani německým občanům), pouštěli k nim Červený kříž. Izrael zbudoval blokádu okolo svého koncentračního tábora Gaza a nikoho nepustí dovnitř ani ven. Myslím, že je namístě připomenout výrok židovského hudebníka a protisionistického aktivisty Gilada Atzmona z roku 2006: „Brát Hitlera jako nejšílenějšího člověka a Třetí říši jako stělesnění zla znamená vynechat Izrael. Porovnávat Olmerta s Hitlerem poskytuje Olmertovi a Izraeli metaforický morální štít.“ To co se děje v Izraeli je bohužel holou pravdou, narozdíl od spousty lží a nepřesností šířených proti Německu třicátých let.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Sechmed permalink
    15/02/2010 18:45

    velmi zajímavý článek, opět chválím, já osobně židy nemám zrovna v lásce, jsou to pouze ku*vy které využívají tzv. holokaustu, nemají právo ospravedlňovat své zločiny holokaustem……

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: