Skip to content

Spojené státy mají zřejmě další cíl invaze

06/02/2010

Jak všichni víme (nebo aspoň někteří tušíme), Spojené státy, respektive organizace CIA a Mossad, zničily 11.září 2001 obchodní centrum v New Yorku a mohla tak začít „Válka proti terorismu„, při kterých došlo k obsazení ropných polí v Iráku a zabezpečení pěstování opiátů v Afganistánu. Některé zahraniční zdroje pak poukazují také na utajované přírodní bohatství na území Haiti, převážně pak zásoby ropy, které se zde mají ukrývat, a které má teď SSA díky zemětřesení nadosah ruky. Ani nepřekvapí, že se mezitím vyrojily informace, že za zemětřesením na Haiti můžou samotné Spojené státy, kteréžto tedy nejenže testovaly zbraň, kterou hodlají použít v budoucí válce proti Íránu, ale zřejmě si i zabezpečily ropné zdroje v Karibiku. Celá situace kolem Haiti je pak ještě umocněna poměrně silným podezřením ze zde nacházející se izraelské armády, která má údajně okrádat obyvatele o orgány.

Nevím jak na Haiti, ale zřejmě velmi brzo můžeme očekávat další Americkou invazi, tentokrát ke svému jiho americkému rivalovi, Venezuele. Když pominu žhavé zprávy, o tom, že právě na území tohoto státu se má nacházet všemi hledaný Usáma bin Ládin, tak je zde jiný, velice důležitý faktor, který určitě SSA láká. Ano, je to ropa. Jak před dvěma týdny informovala Geologický průzkuma Spojených států (USGS), Venezuela prý má největší zásoby ropy na celém světě!

Podle USGS se v Jižní Americe nachází celých 513 miliard barelů, což je dvakrát více než má pod sebou Saudská Arábie! Ani se nelze divit, že největším příjemcem venezuelské ropy jsou Spojené státy, což se Venezuela snažila omezit svojí spoluprácí s Činou.

Oznámení samozřejmě způsobylo doslova roztrž, kdy politické kruhy samozřejmě vědí, že ropa je klíčem v globálním rozsahu. Ani pak nepřekvapí, že zpráva od americké firmy je ostře namířena i proti prezidentu Chavézovi, který v posledních měsících opakovaně kritizoval americkou vojenskou základnu ve vedlejší Kolumbii. Ještě v lidstopadu 2009 Chavéz varoval obyvatele Venezueli, aby se „připravili na válku“ se Spojenými státy a Kolumbií. Po tomto prohlášení Kolumbie, že preruší vývoz zemního plynu do Venezueli, Chavéz jako odpověď přerušil se svým sousedm všechny diplomatické styky. K Venezuelské kritice se následně přidali Ekvádor, Bolívie, Brazílie a Argentina, které také mají námitky proti americké základně a poukazuje na přílišnou velikost jednotek na této základě.

Vztahy v Jižní Americe jsou už teď napjaté a je jen otázkou, jestli skutečně dojde k další americké válce kvůli ropě, ale kdo tušil invazi na Střední Východ, že?

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: