Skip to content

Vzpoměňme dnes Drážďany!

13/02/2010

Přesně před 65 byla spáchána genocida a nevyslovitelný čin barbarství na bezbraném německém městě, jednom z kulturních skvostů Evropy. Ani ne ve 14nácti hodinovém pekle bylo město proměněno na hořící ruiny, zahynuli desítky až stovky tisíc nevinných civilistů. Dnes se „naše“ média snaží tento odporný čin zlehčovat a dokonce uvádějí počet obětí na 25 000! Kdyby jim takto někdo snížil jejich modlu holokaustu tak by se zbláznili, ale proč nesnížit počet německých civilistů, to přece nikomu nevadí, že?

Dnes si nepřipomínáme jen drážďanskou tragédii, ale celou anglo-americkou nenávistou a barbarskou válku proti německému civilinímu obyvatelstvu. Když totiž vypukla válka, Adolf Hitler chtěl s Anglií mír, nic jiného si nepřál, než mít Anglii, kterou tak obdivoval, po svém boku a vytvořit s ní Novou Evropu. Protože však jeho mírové návrhy nebyly vyslyšeny, rozhodl se, že válku do které byl vtlačen, povede jako gentleman; i přes stále přesvědčování německých generálů a hlavně Göringa odmítal povolit bombardování civiliních cílů. Bohužel jednoho mlhavého dne se osamocený bombardér přichomýtl nad Londýn a nevědíc, kde je, vysypal svůj náklad a vydal se na cestu domů. Anglie další den odpověděla bombardováním Berlína a Adolf Hitler nakonec po dalším úmorném přesvědčování tlučhuby Göringa dal svolení. Při bombardování Británie zahynulo okolo 60 000 lidí, což je opravdu hodně. Při bombardování Drážďan zahynulo více než dvakrát víc!

Dnes si připomínáme anglo-americkou barbarskou válku, která smetla města jako Brusel, Marseille, Hamburk, Berlín a samozřejmě i města česká: Ústí nad Labem, Plzeň, Prahu, Brno. Dnes se argumentuje tím, že se bombardovaly jen průmyslové čtvrtě, ale od kdy bombardování průmyslových čtvrtí zahrnuje proměnění celých měst v ruiny je mi záhadou. Od kdy jsou pražské Vinohrady nebo Smíchov průmyslvé taky nevím. Že se prostě neuměli američané trefit kvůli špatné technice? Zajímavé, že na metr přesně zničili továrnu stojící 5km od Osvětimi, aniž by trefili něco jiného. Zajímavé, že vybombardovali celý lesík (kde se v tu chvíli schovávali desítky dělníků)vedle kladenských závodů Poldi kvůli jedné protiletecké baterii, která neměla ani potřebný dostřel, opět trefili jen lesík a nic víc.

Dráždany zůstavají se svým více než 135,000 počtem zavražděných civilistů ikonou barbarství a symbolem bratrovražedné války, která se nesmí již více opakovat!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: