Skip to content

V Maďarsku je trestné popírání holokaustu

02/03/2010

Minulý týden (přesněji 23.2.) si maďarský parlament odhlasoval tří roční trest pro každého, kdo by popíral holokaustu, i přes to, že podobný zákon je protiústavní.

Návrh podal poslanec Attila Mesterhazy, kandidát na premiéra ze Socialistické strany. Návrh prošel 197 proti 1, a 142 se zdrželo hlasování.

Všechny dřívější pokusy zakázat v Maďarsku popírání holokaustu byly smeteny soudem jako omezování svobody slova a ani změna ústavy se nepodařila. Mesterhazymův návrh byl podpořen socialisty a většinou koaličního partnera, strany Aliance pro svobodnou demokracii (zřejmě ironický název?).Většina členů středně pravicového Fideszu a jejich spojenci Křesťanští demokraté se hlasování zdrželi, protože zákon nezmiňoval také popírání nacistických a komunistických zločinů.

V dubnu se v Maďarsku konají parlementní volby, které by mohli konečně zajisit nacionalistické straně Jobbik několik křesel, protože 5% má nenáviděná „rasistická“ a „neonaci“ strana jistých, proto žádná parlamentní strana nešetří pro Jobbik nadávkami.

„Nenávistné“ výroky a výroky „vybízející k násilí“ proti menšinám jsou už v Maďarsku trestným činem, nyní si k tomu sionisté přidali i „popírání, zpochybňování, nebo prošetřování holokaustu“.

Pro někoho je tohle snad i nepodstatné, ale když už nám zakazují prošetřování, zkoumání a zpochybňování historie, co nám zakáží příště?

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: