Skip to content

Protokol z Wannsee

27/04/2010

Při diskuzi často zastánci neomylné pravdy vytahují slavný protokol z Wannsee, který má být jedním z mnoha důkazů, že se holokaust skutečně stal. Ti samí lidé pak velmi těžko přijdou s jiným písemným nebo fyzickým „důkazem“, protože celý holokaust stojí na velmi vratkých nohou těch, co ho přežili. Proto je mezi zastánci jediné pravdy protokol z Wannsee velmi ceněn, protože to je jeden z mála dokumentů, který má prý údajně prozrazovat tu velikou pravdu o holokaustu. Ale je tomu skutečně tak?

Protokol z Wannsee má obsahovat záznam jednání z konference nedaleko Berlína u jezera Wannsee, která měla proběhnout 20. ledna 1942. Na projednání konečného řešení židovské otázky se zde sešli muži  z celé Říše v čele s SS-Obergruppenführer Reinhardem Heydrichem.

Než pokročíme dále, bylo by dobré se s protokolem aspoň trochu seznámit, pro německy hovořící zde, pro ostatní aspoň zde.

Tak, teď se můžeme věnovat samotnému protokolu. Nebudu zde machrovat s bůh ví čím, ani se pouštět do složitých rozborů, poslouží mi několik jednoduchých výtek, které platnost a pravost protokolu silně nahlodávají.

Tak nejdříve je potřeba si uvědomit, že neexistuje žádný původní dokument, zápis, nic, co by konferenci z Wannsee dosvědčovalo. Jediným dokumentem nám tak zůstává 16. kopie z 30, která je navíc známá ve dvou trošku odlišných verzích. Ani jedna  z verzí 16. kopie nebyla nikdy pořádně ověřena, když byla roku 1947 nalezena, prostě se stala faktem. V takovémto stavu by například nemohl být tento dokument nikdy prezentován před americkým soudem.

Dále je zde poměrně pochybný počet Židů v Evropě, tedy 11 milionů z celkové světové populace 16 milionů

Podle německých norem je tento dokument navíc neplatný: chybí záhlaví, není uveden žádný úřad, chybí razítko s datem přijetí, dále chybí datum, referenčí číslo, místo vydání, identifikační znaky. Chybí i další nezbytné části protokolu: časy zahájení a ukončení, jména mluvčích, podpis předsedajících a nejdůležitější účastník jednání Heydrich chybí na seznamu účastníků.

Nejzajímavějším faktem na celém protokolu ovšem je, že se v něm nikde nezmiňuje vyhlazování kohokoliv. Opravdu nikde – žádné zmíňky o plynových komorách nebo masovém vraždění jako „řešením“ pro cokoliv. Vždy se hovoří pouze o vystěhování pryč z německého prostoru a následně i z celé Evropy. V čem tedy tento dokument dokazuje vyhlazování, když se v něm o vyhlazování nikoho vůbec nemluví?

Krom toho je poměrně udivující, že konference, na které se vlastně mělo rozhodnout o konečném vyhlazení Židů v Evropě, byla svolána až roku 1942, když od léta 1941 se vesele plynovalo v koncentračním táboře Majdanek, tedy to aspoň tvrdil Hoess ve svém vynuceném svědectví. Je opravdu velmi smysluplné pořádat konferenci o nečem, co se už několik měsíců děje. Navíc vůbec nezapadá do schématu historika Raula Hilberga, podle nějž rozhodnutí o holokaustu de facto odehrálo telepaticky.

Poslední zajímavostí je, že celá tato neověřená kopie protokolu pochází od Roberta M. Kempnera, sionistického rasisty, který byl v Norimberkém procesu prokurátorem.

Nyní bych citoval zajímavé výroky mužů té doby:

Dr. G. Klopfer:

Protože během zasedání nebylo přijmuto žádné rozhodnutí […], dozvěděl jsem se 3. března 1942 o dopisu vedoucího říšského kancléřství, že po zprávě Dr. Lammerse se Hitler rozhodl nechat řešení  židovské otázky na období po válce.“ [Čestné prohlášení Dr. G. Klopfera, IMT Doc 656, Doc-v. VI, Case8]

Dr. H. Lammers, vedoucí říšského kancléřství:

Oznámil jsem jsem svou zprávu [Hitlerovi] a získal nějaký čas navíc. Naučil jsem se [jeho] pohled na věc. Tentokrát opět Führer odmítal vést se mnou diskuzi na jakékoliv téma a zkrátil mé dlouhé zprávy do ‚nechci už slyšet žádné další zprávy o Židech do konce války. Mám více důležitějších věcí, kterými se musím teď zabývat.‘ Pak mi zcela bez obalu řekl, že chce aby konečně byly všechny židovské otázky již vyřešeny a ještě dodal, že rozhodne až po válce, kam Židy umístit.“ [11. rozsudek z válečných zločinů, protokol, H. Lammers, strany 21470-21473]

Dr. Bühler, před IMT:

Získal jsem definitivní prohlášení z této zprávy [od Heydricha], že přesídlování Židů pokračuje humáním způsobem – ne-li v samotném zájmu Židů, tak aspoň v dobrém jméně a postavení německého národa.“ [Svědectví Dr. Bühlera, 23. dubna 1946, IMT v XII, strana 69]

Dovolím si ještě citovat izraelského historika přes holokaust, Yehudu Bauera: „Veřejnost stále opakuje, čas od času, hloupý příběh o tom, jak se ve Wannsee rozhodlo o vyhlazení Židů,“ podle Bauera bylo Wannsee pouhým setkáním, nikoliv konferencí, kde se o ničem důležitém ani nejednalo [Kanadské židovské noviny, Toronto, 30. ledna 1992]. Jistě bude pan Bauer označen za popírače a odsouzen k mnoha letům vězení.

komentářů 5 leave one →
 1. ....... permalink
  27/04/2010 19:28

  Zdravím chlape,líbí se mi tvůj styl psaní a ztotožňuju se i s tvými názory,ale co je do očí bijící tak hrubky např. ve větě „poslouží mi několik jednoduchých vítek“ nezapomínej na předponu vy/vý pokud jsi ovšem neměl na mysli dotyčného Vítka třeba Pokorného :).Nerad bych vypadal jako nějakej hnidopich,ale máš slušný potenciál a zdá se,že i něco v hlavě tak je škoda to kazit gramatikou,která dost snižuje celkem vysokou úroveň i obsah tvých článků.Tak hodně-štěstí v další tvorbě do budoucna,zdravého nacionalismu a lásku k naší rase.

 2. 27/04/2010 19:53

  Koukám, že vonrammstein už má nástupce 🙂 ne, bez urážky. Díky za upozornění a pochvalu, výtka mi ani nedošla, ale už je to lepší než dřív 🙂 časem to bude lepší a lepší :-), aspoň doufám.

 3. aBsUrD permalink
  27/04/2010 22:13

  taky by se v diskusi mohlo řešit něco jiného než pravopis 🙂

 4. 28/04/2010 13:03

  Diskuze je zde bohužel minimální, takže jsem rád aspoň za něco 🙂

 5. aBsUrD permalink
  28/04/2010 23:43

  už jen diskutovat o jediné nepopiratelné pravdě chce odvahu

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: