Skip to content

Nalezen další hrob ze Stalinovy éry

30/06/2010

Jak nedávno informovaly některé zahraniční deníky, nedaleko ruského přístavu Vladivostok byl nalezen masový hrob s 495 těly z období Stalinova režimu.

K nálezu přibližně 3,5 tuny kostí došlo při stavbě silnice. Vzhledem k tomu, že na lebkách (jedna lebka patřila dítěti) byly díry po kulkách, odborníci si myslí, že se jednalo o politické vězně popravené ve třicátých letech. O čemž také svědčí peníze, oblečení a osobní věci, které se v hrobě také našly.

Za Stalinovy vlády mělo být v letech 1924 až 1953 zavražděno několik milionů obětí, často se můžeme setkat i s číslem 20 milionů.

Je dobré připomenout, že podobných hrobů se našlo (a možná ještě i najde) po celém Rusku (popř. celém bývalém SSSR) spousta a většinou je Rusové připisovali Němcům, což bylo hlavně po rozpadu Sovětského svazu vyvráceno (například Katyň). Dnes tedy nemají Rusové nikoho, komu by tento čin přišili.

Narozdíl od masových hrobů ze stalinické éry, chybí masové hroby Židů po německém řádění na východě. Přesto za ně byla spousta lidí stíhána, zatímco sama ruská vláda své zločince často chrání před soudy a vydáváním do zahraničí.

Zdroj: globalnational.com

Reklamy
One Comment leave one →
  1. ich permalink
    01/07/2010 10:14

    njn holt to neni košer busines 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: