Skip to content

Elie, kde máš tetování?

11/08/2010

Na začátku července byla spuštěna nová revizionistická stránka Elie Wiesel Cons the World, konfrontující jednoho z nejslavnějších přeživších holokaustu a držitele Nobelovy ceny míru – rumunského Žida Elie Wiesela. Pokud tedy ovládáte anglický jazyk, neváhejte a čtěte! Pokud patříte do skupiny „no speak english“, nebojte, postupně pro Vás přeložím snad všechny články na stránkách zveřejněné. Hned teď vám jeden nabídnu – „Kde je tetování?„:

Dne 8. července 2008 při soudním konání Státu Kalifornia vs. Eric Hunt, učinil Elie Wiesel následující prohlášení pod přísahou:

– Otázka: Kniha „Noc“, kterou jste napsal, zachycuje vaše pravdivé vzpomínky během druhé světové války?

– Odpověď: Ano, přesně tak. Každičké slovo je pravdivé.

[…]

– Otázka: Kterého dne jste se narodil, v Sighetu, v Rumunsku?

– Odpověď: Dne 30. září 1928.

[…]

– Otázka: A jaké číslo jste měl vytetované na levé ruce?

– Odpověď: Mé číslo bylo A7713. Číslo mého otce bylo 7712.

Zdroj: Superior Court of California. County of San Francisco. Before the Honorable Robert Donder, Judge Presiding, Department Number 23. People of the State of California, Plaintiff, vs. Eric Hunt, Defendant. Testimony of Elie Wiesel, July 8, 2008, p. 7 and 13.

Elie Wiesel při rozhovoru….

Dne 25. března 2010 na University of Dayton se Wiesela jeden student zeptal, jestli stále má své číslo z koncentračního tábora a jestli mu slouží jako upomínka na ty strašlivé věci. „Nepotřebuji ho, abych na něco vzpomínal. O své minulosti přemýšlím každý den,“ odpověděl. „Ale své číslo stále mám na své ruce – A7713. V těch časech jsme byli pouhá čísla. Žádná jména, žádné identity.

Zdroj: Dayton Daily News, March 26, 2010, “Elie Wiesel: ‘The answer is education … and memory’ Holocaust survivor, Peace Prize winner talks to local high school and college students.”
By Meredith Moss, Staff Writer Updated 7:56 AM Friday, March 26, 2010 .
Contact Moss at (937) 225-2440 or mmoss@DaytonDailyNews.com.

A při projevu…

Při svém projevu v roce 1995 na oslavách v Polsku při příležitosti 50. výročí osvobození tábora Osvětim:

Mluvím k vám jako muž, který před 50 lety a devíti dny neměl jméno, neměl naději, neměl budoucnost, a vším čím byl, bylo pouze jeho číslo A7713.

Zdroj: KLRN, San Antonio. “Elie Wiesel, First Person Singular” A PBS Production.

V roce 1996 v dokumentárním filmu „Elie Wiesel Goes Home“ vidíme jeho obě ruce, ale kde pak je tetování?

http://www.ew.com/ew/article/0,,333389,00.html

V březnu 2010 Eric Hunt pak z videa výše udělal tento krátký sestřih:

Pokud nechcete koukat na video, zde jsou obrázky:

Reklamy
komentářů 9 leave one →
 1. Je to lhár sedmilhář ! permalink
  12/08/2010 19:38

  Zajímavé. Podobný članek je i na zvědavci. Elie kvůli popularitě si přisvojil cizí identitu a teď se veze. No za ty prachy. Asi navíc umí dobře psát když vydal už asi 40knih a co jsem se díval tak se prodávají jako romány. To je trefné. Vlastně 39 tu první ukradl a ta jeho nobelovka mě taky netrápí když se podívame kdo ji uděluje a komu. Ja proti židům fakt nic nemám ale zrovna tomuto bych vyprášil kožich. Tak ja si představuji urážení památky mrtvích. Jen tak by mě zajímalo co jeho dvě sestry. Měli taky přežit koncentrák tak co s nimi je? To je otazka pro sečtělejší a mohlo by to ledacos objasnit.

 2. 12/08/2010 23:35

  Jeho dvě sestry žijí (žily) v Kanadě a nikdy o svých zážitcích nemluvily. Slyšel jsem i klepy, že se měly Wieselovým příběhům smát. Na internetu se o nich dá najít velmi málo.

 3. militar permalink
  27/08/2010 08:56

  Prachy jsou pro Žida vším. Alfa i omega všeho. Kolik asi za to lhaní dostal? A hlavně od koho a proč mu to ten někdo platí? Nechce tím náhodou zakrýt něco, co by se lidé neměli dozvědět? Na Zvědavci jsem to taky četl. Tady ty fotky a videa ale opravdu dokazují že Elie evidentně žádné tetování v době natáčení videa neměl. Nic bych však nedal za to, že už ho má. Je to celé hnus jak se z nás snaží udělat blbce.

 4. 27/08/2010 09:37

  My mu to platíme. On si jezdí po besedách, vypráví co všechno zažil a všichni mu to baští (chudáci děti…), pak si jedno uza čas vydá knihu, každý ji kupuje a vychvaluje atd. atd. Pak se třeba o něm natočí film a má ještě víc peněz a tak pořádk dokola. Však on na to doletí jako jiní…

 5. Rlegi permalink
  27/08/2010 12:51

  Oni ti židi si kupují to JUDE BRAVO a Elie nestihl číslo s tetováním. Já osobně bych to té svini vytetoval lopatou. :-=)

 6. aBsUrD permalink
  27/08/2010 15:03

  a proč by měl mít čísla na ruce?? ..nestačí, že jsou vytetována hluboko v jeho srdci?

 7. 27/08/2010 16:46

  Ne nestačí 🙂 On prokazatelně tvrdil, že má vytetované vězeňské číslo, přesto ho nemá – lež. Ve své knize Noc píše, jak stál frontu do jámy, kde se lidé spalovali zaživa, viděl jak jsou do jámy házena nemluvňata, a když byl těsně na okraji jámy, byl poslán do baráku – lež, dnes nikdo (a tuším, že to krom Elieho nikdo netvrdil ani před tím) netvrdí, že by se lidé spalovali za živa.
  atd. atd.

  To je jakobys o Moshe Peerovi nebo Hermanu Rosenblatovi řekl, že se jejich příběhy staly, protože to stále cítí ve svém srdci…

 8. Kassandra permalink
  29/08/2010 15:17

  Člověče, vy musíte být sajrajt… 😦

 9. 29/08/2010 21:40

  Proč jsem sajrajt? Protože říkám věci, na které se někteří lidé bojí jen pomyslet? Jsem sajrajt, protože se snažím usvědčit ze lži člověka, který vydělává peníze na utrpení jiných? Jsem sajrajt, protože se mi nelíbí, když mi někdo lže do očí a ještě se při tom drze směje? Jediný sajrajt na této stránce je Elie Wiesel sám…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: