Skip to content

David Irving se chystá navštívit Treblinku

18/09/2010

Známý britský historik a revizionista David Irving se koncem měsíce chystá navštívit koncentrační tábor Treblinka, ve kterém mělo být během druhé světové války údajně vyhlazeno 870 000 Židů.  Irving navštíví Treblinku v tomto roce již podruhé – poprvé tak učinil v červenci.

Mluvčí polské ambasády v Londýně uvedla, že polská tajná služba bude po celou dobu pobytu Irvinga sledovat. Také dodala, že „Polsko v této věci sdílí obavy s britskou židovskou komunitou“.

Je nadmíru jasné, že většina lidí si jeho návštěvu nepřeje a nejraději by ji Irvingovi zatrhli. Někteří pak tuto cestu nazývají znevažováním památky přeživších.

Když je řeč o Irvingovi, jeden čtenář se mě dotazoval na jeho odvolání ohledně plynových komor v Osvětimi, které měl Irving učinit po prostudování sovětských archívů, o čemž se zmiňuje i česká wikipedie. Bohužel wikipedie neuvádí zdroj a téměř nikde se o tom nepíše. Původ této zprávy zřejmě pochází z vyjádření Irvingova právníka Elmara Kresbacha, který 26. listopadu 2005 řekl novinám Guardian, že Irving v devadesátých letech studoval sovětské archivy, následkem čehož  se změnil názor holokaust. Víc informací mi není známo a i lidé, kteří jsou v této věci erudovanější než já nevědí nic o Irvingově studiu sovětských archívu ve spojitosti s plynovými komorami.

Každopádně v devadesátých letech krom Irvinga navštívili sovětské archívy kupříkladu Carlo Mattogno nebo Jürgan Graf a objevili velké množství dokumentů týkajících se koncentračních táborů a jejich osvobození. Pořídili kopie několika desítek tisíc dokumentů a o plynových komorách nenašli ani slovo.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: