Skip to content

Další „popírač“ odsouzen

22/09/2010

Zatímco v Mnichově pokračuje po letní přestávce soud s údajným dozorcem koncentračních táborů Ivanem Demjanjuekm, v Rakousku byl zatčen další „popírač“.

Minulý týden byl v Rakousku ke dvoum letům odsouzen osmašedesáti letý Gerd Honsik, údajně velmi známý „neonacista“, kvůli nekorektnímu prohlášením ve dvou knihách. První z knich nese název „Der Juden Drittes Reich“ (Židovská Třetí říše), druhá zase „Schelm und Scheusal“ (Vtipálek a příšera) ve kterých napadá existenci nacistických plynových komor v údajných vyhlazovacích táborech. V knihách měl masové vraždění nazvat „plynovým nesmyslem“ a dovolávat se „soudního vyšetřování údajného holokaustu“. Zmiňuje se i o „expertech a svědcích“, kteří popisovali plynové komory v koncentračním táboře Dachau v Německu, kde žádné plynové komory nejsou.

Honsik už jednou zákon porušil svou knihou „Freispruch für Hitler?“ (Osvobození pro Hitlera?), ve které má šířit národně socialistickou ideologii, za kterou byl v roce 1992 odsouzen na rok a půl do vězení, ale uprchl do Španělska.

Také byl odsouzen k pěti letům vězení za články v časopise „Halt!“; soud ve Vídni tento trest snížil minulý březen na čtyři roky.

Ve svých knihách také nazval americkou armádu, která „osvobodila“ Německo od národně socialistického režimu jako „americko indiánské vrahy, kteří přišli změnit německou společnost a diktovat Němcům jak žít„.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: