Skip to content

David Irving na své cestě v Polsku

29/09/2010

Nedávno jsem psal jak se známý britský historik a revizionista David Irving chystá do Polska. Na své cestě po bývalých objektech Velkoněmecké říše a koncentračních táborech se nám i rozpovídal.

Podle britského dailymail.co.uk měl Irving Hitlera označit za „velkého muže“ a Gestapo zase jako „skvělé policisty“.

Hitler mohl být krutý, ale nebyl nemorální. Byl pouze obklopen ‚malými‘ lidmi,“ řekl Irving. Hitlera měl navíc přirovnat ke slavnému kartáginskému vojevůdci Hannibalovi: „(Hitler) byl jako Hannibal.  Zadržoval vojenské síly zbytku světa po šest let. Přesně jako Hannibal až na to, že nikdo nikdy nezpochybňoval Hannibalovu velikost.

Irving také řekl: „Hitler byl veliký muž, jeden z největších mužů Evropy za celá staletí.“ A pokračuje: „Gestapo byla skvělá policie. Poslali 300 000 do Osvětimi a 800 000 do Treblinky.

Německého plukovníka Clause von Stauffenberga, který se koncem války pokusil zavraždit Hitlera a následně se pokusil o puč, popsal jako ‚zrádce‘.

Jeden z Irvingových turistů měl prý se smíchem pronést: „Co to tu tak strašlivě smrdí? Je to jako plynová komora.

Za lístky na tento „poznávací zájezd“ zájemci zaplatili 1500 liber, či-li v přepočtu téměř 43 000 korun.

Reklamy
komentáře 4 leave one →
 1. a.B.s.U.r.D. permalink
  01/10/2010 11:11

  Člověk z rakouského maloměsta, který se dokázal vyšvihnout na místo nejmocnějšího muže Evropy, že měl nějaké schopnosti?! Těžko věřit 😀

 2. 22/11/2010 17:57

  „Chudák, pronásledovaný“ Irving, ví proč to říká či píše…
  Hitler by se nikdy nemohl vyšvihnout na ´místo nejmocnějšího muže Evropy´, kdyby za ním nestáli a nepodporovali ho finančně – právě oni…

 3. NSák permalink
  17/10/2012 21:27

  Také jsem navštívil Osvětim 1 a Treblinku -3h prohlídka.

  V podstatě de o vyprávění doprovázené expozicemi fotek a předmětů(hromady dětských botiček,kufry se jmény atd.) které nic konkrétního nedokazují.
  Dozvěděl jsem se že ssáci byly věčinou ožralý,vězně mlátily,mučily různými způsoby,vězni v podstatě nedostávaly najíst -ráno čaj/káva -naschvál studená, odpoledne zeleninová polévka,večer kousek chleba a margarín -porce rozdávaly velitelé objektu(kriminalnici z Německa) podle toho jak se jim zlíbilo.Při příchodu byly odbaveni, svlečeni,ostříháni a osprchováni (naschvál vroucí nebo ledovou vodou),pracovní doba 11 hodin,různé formy trestů a mučení.V podstatě se dá říct že jen superman mohl v tomto přežít několik let.

  U bazénu nám řekly,že se jedná o požární nádrž později upravenou pro plavání pro prominentní vězně.Ženy s dětmi které trpěly žízní protože jim nedávaly napit se na tyto nádrže musely dívat z oken bloků.

  V plynové komoře v místech kde dřív bývala stěna byly ocelové dveře které se však nedochovaly.

  Jedna z prvních vět byla o nástupu nově přijíždějících kde jim velitel ss řekl toto je Německý koncentrační tábor jediný východ ven vede skrz komín krematoria.Za hodinu nám bylo zděleno že ssáci lhaly vězňům o jejich osudu a uklidňovaly je těsně před stupem do plynové komory že se jdou osprchovat.

  Kuriozita ten kdo se přiblížil k ostnatým drátům co byly pod napětím byl ssákem zastřelen a ten za to dostal odměnu proto lákaly vězně tím že mu tam hodily bramboru aby mu ji donesl a že si ji muže nechat potom ho u drátů zastřelil.Také byly dráty využívány pro spáchání sebevraždy.

  V Polských ulicích Němci normálně střílely do kolemjdoucích lidí.Do koncentráků se zavíraly naschvál lidé vzdělaní-učitelé,vzdělanci,doktoři atd.

  Také tam byly hromady lidských vlasů – prodávaly se za 1kg/0,5 marky k výrobě ponožek,matrací,pokrývek.

  Cyklon B v plynových komorách byla nejrychlejší a nejlevnější metoda vraždění vyvynuta nacisty.

  Treblinka – při příjezdu uklidňování ,selekce lidí co šly do tábora jiní do plynu,v budovách se skoro vůbec netopilo(každá obsahuje 2 kamna), zpočátku tam nebyly záchody až v 1943 byly postaveny kvůli dozorcům aby se nenakazily bakteriemi z výkalů.Ten co nebyl zplynován tak čekal na zplynování.

 4. NSák permalink
  18/10/2012 15:19

  Oprava nebyl to tábor Treblinka ale Březinka(Auschwitz-Birkenau)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: