Skip to content

Místo, kde se zrodila Evropa

04/10/2010

V Rusku bylo objeveno město, které má být počátkem Evropské civilizace.

Na ruských hranicích s Kazachstánem (což moc Evropa neni 🙂 ) bylo objeveno město staré 4000 let. Podle badatelů město postavili Árijci, kteří na stěny svých domů kreslili posvátný symbol svastiky.

Televizní historička Bettany Hughesová z BBC k objevu řekla: „Protože jsem napsala mnoho o světě v době bronzové, vždy mi připadalo, že zde chybí jeden kus skládanky. Všichni mluvíme jistým druhem našeho mateřského jazyka, proto-indo-evropanštiny, ze kterého naše jazyky pocházejí. Když jsem se o objevu doslechla, byla jsem velmi vzrušená z představy objevení nové civilizace z doby bronzové.

Zbytky starověkého města byly poprvé prozkoumány před dvaceti lety, kdy sovětské úřady povolily průzkum oblasti.

Město má ohromnou velikost, podle výzkumníků je stejně veliké jako několik starověkých městských států  a mohlo v něm žít až 2000 obyvatel.

Ve vykopávkách města se našly věci na make-up, vozy a spousta kousků nádob, všechny pomalované svastikami; povátným symbolem slunce, věčného života, štěstí ap.. Dokonce se našly zbytky po rituálním pohřbívání koní, kteří byli pohříváni se svými pány.

Ve starověkých indických textech a hymnách je popisováno jak obětovávat koně a pohřbívat je s jejich pány. Pokud si to spojíte s kostrami a hroby nalezenými v Rusku, jedná se o naprostou shodu,“ řekla dále Hughesová.

Zbývá tedy jen čekat na další podrobnosti z výzkumu a na následné objevy. Zatím se o této zprávě referuje málo a když už, tak pouze s připomenutím národně socialistického režimu a jeho „zneužitím“ svastiky. Každopádně můžeme doufat jen v ty nejlepší objevy.

Reklamy
komentářů 10 leave one →
 1. Lipo permalink
  04/10/2010 23:04

  Kdyby jsi nebyl uplně vypatlanej, tak by jsi vedel ze cas kazachstánu je geograficky v evropě.Tak se nejdřív vzdělej alespoň v elementárních znalostech 5 třídy ZŠ a apk se začni k něčemu vyjadřovat, jelikož tímhle tvým tvrzením pro mě ztrácí veškeré tvé názory smysl.Je to jako kdyby jsi řekl že 2 + 3 = 6 a chtěl se semnou bavit o kvadratických fcích.

 2. a.B.s.U.r.D permalink
  04/10/2010 23:14

  Jen drobná připomínka místo Bodle badatelů – podle badatelů. Pokud tedy badatelé nepoužívali nějaké bodle, něco je nebodlo, či nejde o nějaké slovo ze sanskrtu nebo proto – indo – evropštiny 😀

  Doufám, že nupusobím jako moc velký hnidopich. Je to velice zajímavá zpráva a docela by mě zajímalió, až budou známy další podrobnosti.

 3. Lipo permalink
  04/10/2010 23:17

  Jinak je pravda že je to zajímavá zpráva, jen by jsi tu mohl píchnout nějakej link odkud to máš.

 4. a.B.s.U.r.D permalink
  04/10/2010 23:26

  Midilird do závorek napsal „což moc Evropa neni“ ne že to Evropa neni. Osobně myslím, že se tato ironická poznámka vztahuje spíše ke kulturně – demografickému hledisku než ke geografii. Ostatněosobně znám lidi, co tvrdí, že Evropa končí na Slovenských hranicích :D.

 5. Narky Bohemian permalink
  05/10/2010 08:49

  já znám lidi, kteří tvrdí, že Evropa končí za Jihlavou 🙂 Jinak samozřejmě zajímavá zpráva, jsem zvědav na další info.

 6. 05/10/2010 10:01

  Lipo: Když jsi tak strašně chytrej, tak stačí míň než 30 vteřin na google a máš odkazů, že by sis s nima mohl polepit celej toaleťák…. ale protože jsem hodný chlapec a mám, narozdíl od někoho, smysl pro humor, tak třeba zde -> http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1317362/Europe-begins-Cities-built-swastika-painting-Aryans-remote-Russian-plains.html#ixzz11SJn6Wobtř

  a.B.s.U.r.D: máš u mě plus 🙂

 7. a.B.s.U.r.D. permalink
  06/10/2010 12:23

  Midilird: Dííky, to si snad ani nezasloužím.

  Narky bohemian: To bude asi tím, že mí známí žijí za Jihlavou, tak zeměpisné otázky posuzují jinak 😀

 8. Skaal permalink
  06/10/2010 16:14

  Narky Bohemian : Tak to bude asi pěkná banda hňupů, co? 🙂

 9. Skaal permalink
  06/10/2010 16:39

  I když…. Možná na tom něco bude… Od Jihlavy na východ 🙂 s „Evropským“ obyvatelstvem západu si nejsem tak jist….
  Nechci dělat zlou krev ale, nemám rád když si mě do huby bere někdo českého původu….

 10. Narky Bohemian permalink
  07/10/2010 08:26

  Skaal: nebral bych to tak smrtelně, odsud ze stověžatý se to zdá tak daleko 😀 jenom NADSÁZKA Skaale, nechtěl jsem se nikoho tímto šovinistickým výrokem dotknout 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: