Skip to content

Odsouzený nacistický zločinec může chodit nakupovat!

06/10/2010

Usvědčený nacistický zločinec, Erich Priebke (97), odsouzený na doživotí za masakr stovek civilistů blízko Říma během druhé světové války, může nyní chodit nakupovat, což v Itálii vyvolalo vlnu nevole.

Priebke, bývalý kapitán SS, si svůj trest odbývá ve svém domě nedaleko Říma. Byl odsouzen za masakr 335 Židů v březnu 1944, který přikázal sám Hitler jako odpověď za bombový útok na německou hlídku v Římě předchozího dne.

Poté, co se obrázky nakupujícího Priebkeho objevily na serverech YouTube, Priebkeho právník potvrdil, že bývalému důstojníkovi SS bylo dovoleno chodit ven.

Nejdříve o svém zamýšleném výletu musí informovat policii, která mu přidělí doprovod, který ho musí doprovázet všude, dokonce i na mše.

zdroj: telegraph.co.uk

To je opravdu takovým nebezpečím pro veřejnost, že nemůže sám ani na mši? Takovýto stařec je opravdu nebezpečný a určitě je potřeba ho sledovat a dávat na internet informace o jeho pohybu…. kdo pak to asi dělá?

V masakru, za který byl Priebke odsouzen ve skutečnosti zahynulo 75 Židů, nikoliv 335 jak mylně uvádí Telegraph. Většina obětí pak byla vytažena z vězení jako zločinci, samozřejmě spousta z nich byly pouze podezřelí ze spolupráce s odbojem. Tato hromadná poprava byla odplatou za 42 mrtvých policistů a civilistů z komunistického útoku v Římě předchozího dne.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: