Skip to content

Pojďme taky pálit knihy!

03/11/2010

Je tomu už pár let nazpět co jsem si od dobrého kamaráda pučoval knihu Evoluce – podvod století od Hanse-Joachima Zillmera (mimochodem velmi zajímavé čtivo). Kamarád, který sice s některými našimi národoveckými myšlenkami sympatizuje, ale tím jeho “účast” v hnutí hasne, mi knihu pučoval s vtipnou poznámkou “doufám, že tu knihu nezapálíš, jak to máte ve zvyku.” Samozřejmě mluvil o “slavném” pálení knih německými studenty 10. května 1933 na Opernplatz v Berlíně pod hlavičkou tehdejších národních socialistů.

Tenkrát akce slavila ohromný úspěch a studentům se podařilo spálit mnoho vadných a árijského ducha nehodných knih. Tak co kdybychom si celou akcičku zopakovali? Třeba 6. listopadu, jak vyzývá Slovenská pospolitosť, spolu s dalšími uvědomělými kamarády ze zahraničí?

Jaký to bude opojný pocit nadřazenosti, mít tu moc zbavit svět aspoň části hanebných děl, překrucující historii a víru; hanobící národy a rasu. Pojďme zapálit pár Koránů a Talmudů, některé časopisy a vlastně vše, co se i jen nepatrně rozchází s naším světonázorem. Vždyť tohle přece nám “náckům” jde nejlíp! Prostě spalme vše co se nám nelíbí dokud nezbude nic krom našich knih!

A komu tím prospějete, co? Druhé straně?” kdybych měl citovat klasiku české kinematografie. Skutečně: Komu tím prospějeme? Nebo ještě lépe: Jak to prospěje nám? Odpověď je nasnadě: Nijak.

Potřebujeme snad takhle utužovat naši myšlenku? A chceme ji snad takhle šířit? Efektivně a kultivovaně…

Pár lidí se zviditelní a získá malý pocit sebevědomí, že ty ohyzdné knížky bez obrázků plné nehezkých písmenek spálil na popel. Skutečný duch “árijského nadčlověka.” Vskutku.

Takhle chtějí tito lidé naložit s veškerou literaturou na počátku národovecké (popř. národně socialistické nebo fašistické, dle chuti) vlády? A kdo nám bude ty vhodné a škodlivé knihy vybírat? Pak nám zde bude chodit ideologická policie, ještě horší než dnes, a bude kontrolovat domácnosti, jestli náhodou někdo nemá doma ukrytý jen kousíček nevhodné knihy? Bohužel bych zřejmě byl se svou knihovnou obsahující Korán, holokaustové studie a řadu komunistických publikací též v nesnázích. A co teprve můj pevný disk! Ten bychom také zapálili? Chudák malá…

Nebylo by lepší naopak tyto díla zachovat—“knihy jsou pro člověka tím, čím jsou pro ptáky křídla”; John Ruskin—aby budoucí generace věděli a mohli pochopit naši nechuť k těmto dílům? Nebylo by lepší mít veřejné knihovny plné nejen “ideologicky vhodných ” knih, ale také těch nevhodných? Není tohle snad podoba svobodné společnosti, o kterou usilujeme? Aby když člověk z našich úst uslyší cokoliv o tom a o tom mohl jít a vše si sám dohledat v knihách, aby sám měl možnost přečíst si argumenty z obou stran a rozumem sobě vlastním dojít k vlastnímu závěru? Jak někdo může vůbec hlásat svobodu a pak jít pálit knihy? Rozumný člověk ví co má mít v hlavě a co hledat v knihách, aby se nestal dogmatikem. Pravda nemůže být přece zlá a už vůbec se neobává zkoumání.

Tudy cesta k nadčlověku nevede. Ta vede právě skrze knihy. Naše i cizí. Skrze pochybnosti a kritiku. Skrze námi objevenou pravdu.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. Evolúcia permalink
  04/11/2010 23:32

  len sa vrátim trošku k jednej veci spomenutej v úvode..evolúcia..chcelo by to nejaký článok o darwinizme,evolúcii,vzniku života..bolo by zaujímavé rozpútať v tomto smere diskusiu..alebo konkrétne – viem že je to velmi obsiahla problematika ale aký je váš názor na evolúciu?dakujem

 2. 05/11/2010 23:03

  Tak článek by to asi chtělo, sám se ale v dohledné době nic na toto téma psát nechystám.
  Já osobně v evoluci věřim, byť ne v tak dogmatickou jako její ortodoxní zastánci. Neodmítám i jiné teorie, např. právě pana Zillmera. V debatě o evoluci je to bohužel skoro jako s revizionismem – jen jedna strana má pravdu, druhá jsou klauni.
  Kdyby někdo na toto téma chtěl něco napsat, rád mu to zde vystavím.

 3. T. Romanescu; Páni a otroci 20. století - Světová židovská konspirace permalink
  16/11/2010 01:09

  V této studii je popsán postup ke zřízení světové despocie Židů nad lidstvem! Je v něm také popsána instalace globální židovsko-zednářské moci v Československu po roce 1989! Doslova šokující údaje jsou i z nepublikovaných materiálů Miroslava Dolejšího (autora „Analýzy 17. listopadu 1989″).
  Dílo stahujte z
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: