Skip to content

Pracovníci židovské organizace tunelovali fondy pro oběti holokaustu

10/11/2010

V červenci jsem informoval o vyšetřování holokaustových přeživších americkou FBI a vše má velmi zajímavou dohru.

Převzato z idnes.cz:

10. listopadu 2010  7:57

Američtí vyšetřovatelé obvinili 17 lidí podezřelých z tunelování fondu pro oběti holokaustu. Podle státního zástupce obvinění ze dvou fondů zřízených německou vládou vyvedli téměř 42 milionů dolarů, tedy asi 750 milionů korun.

„Je to závažný a odporný podvod spáchaný proti nevládní organizaci zásadního historického významu,“ řekl státní zástupce Preet Bharara serveru CNN.

Obžalovaní údajně zpronevěřili peníze ze dvou fondů financovaných německou vládou na odškodnění židovských obětí nacistické perzekuce za druhé světové války a rozdělovaných židovskou neziskovou organizací nazvanou Conference on Jewish Material Claims Against Germany.

Jedenáct lidí údajně vytvořilo asi 5 600 falešných žádostí o příspěvek z fondů a šestice pracovníků rady, která peníze rozděluje, se pak postarala, aby jejich žádosti byly vyřízeny kladně. Mozkem podvodu je údajně Semen Domnitser, který měl oba fondy na starosti přes deset let.

Falešní žadatelé byli prý ruští Židé

Přibližně 5 000 falešných žádostí směřovalo na fond, který vyplácí jednorázovou částku 3 600 dolarů (64 tisíc korun) Židům, kteří za války byli donuceni k odchodu ze svého města. Na těchto žádostech měli celkem vydělat asi 18 milionů dolarů (321 milionů korun).

Další požadavky obvinění údajně směřovali na fond poskytující měsíční rentu Židům, kteří za války strávili minimálně půl roku v koncentračním táboře nebo se aspoň 18 měsíců ukrývali v ghettu a zároveň jejich roční příjem činí méně než 16 tisíc dolarů (286 tisíc korun). Z tohoto fondu se obviněným údajně podařilo vyvést 24,5 milionu dolarů (438 milionů korun).

Organizátoři podvodu prý falešné žadatele vyhledávali mezi židovskými imigranty z Ruska. Podle státního zástupce si ve svých žádostech o peníze vymysleli falešná jména, data narození i historky o svém pronásledování za války.

„Jsme rozzuřeni tím, že někdo kradl peníze určené pro přeživší toho nejhoršího zločinu v historii,“ řekl CNN šéf neziskové organizace Julius Berman. Čtyři obvinění už se k tunelování fondů přiznali. Všech 17 lidí bylo obviněno z podvodu a hrozí jim až dvacetileté vězení.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. 11/11/2010 08:24

  Midilirde, Midilirde,
  copak Vám ještě nedošlo, že ten, kdo ovládá tisk a sdělovací prostředky vůbec – ovládá lidské mozky tak, jak je třeba k celosvětovému plánu? Inu, z člověka „homo sapiens“ se stal „homo stulpus“ – přeloženo do mateřského jazyka: z ´člověka rozumného, moudrého´ se stal ´člověk hlupák, blázen´, bohužel. Zamyslete se také nad tím, proč se nehovoří – lépe, nevyčíslují – obrovské krádeže v carském Rusku po „jejich“ revoluci….
  Tak pá.

 2. 11/11/2010 08:36

  Midilirde,Midilirde,
  stále jste nepoučitelný a víte proč? Vždyť nemá naprosto žádnou cenu „rozmazávt“ něco co je lidu předhazováno…aby si mohli, zadebatovat a měli o čem hovořit.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: