Skip to content

Člen norské parlamentní strany „popíral“ holokaust

14/03/2011

Na konci minulého roku tu byl případ vládního úředníka z Litvy, který také „popíral“ holokaust. Nedávno se panika ze spojení těchto slov šířila zase Norskem.

Člen norské parlamentní strany Arbeiderpartiet, Anders Mathiesen, napsal na svém Jewbook profilu některé výroky, které si našly cestu až na norský server Dagbladet, který Mathisena vyzpovídal a spustila se lavina:

– Ano, nevěřím [že holokaust byl]. Nemáme žádný důkaz o existenci plynových komor a masových popravách v koncentračních táborech

– Vím, že se holokaust nestal. Na druhou stranu vůbec neslyšíme o vyhlazování lidí Židy v Rusku během druhé světové války. Více než 30 milionů lidí zemřelo v gulazích, ale dnes máme knihy jen o 6 milionech zabitých v Osvětimi, Birkenau a Buchenwaldu. Pokud někdo udělá vlastní průzkum, zjistí, že nikdy neexistovaly masové hroby ani plynové komory. Ovšem jen za pokus o takový výzkum je člověk nazván antisemitou, a já jsem hrdý na to, že mě nazývají antisemitou, v dnešním světě to lze chápat jako označení pro ty, co bojují proti lžím a nesmyslům.

– Strávil jsem mnoho měsíců výzkumem a čtením o vyhlazovacích táborech. Věřím, že když Červený kříž mluví o 260 000 mrtvých v pracovních táborech (což také byly) kvůli nedostatečnému zásobování a nemocem na konci války, má pravdu. Červený kříž prováděl v táborech výzkum a zjistil, že se vězni měli lépe než mnozí němečtí civilisté.

Samozřejmě se rozjela hysterie všude, kde to šlo. Strana na konec zjistila, že Mathiesen nezaplatil členský poplatek a byl tak ze strany vyloučen bez možnosti opětovného vstupu.

Samozřejmě všichni si v Norsku oddychli a teď jen čekají až se na Mathiesena zapomene, protože pokládat nevhodné otázky ohledně nezpochybnitelné pravdy se prostě nedělá.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: