Skip to content

Heil nacistické Olympiádě v Rusku!

19/05/2011

Jak jistě víme, v Rusku se mají v roce 2014 konat Zimní olympijské hry. Mnozí by nad tím jistě jen mávli rukou a krom mávání vlajkami v pseudovlasteneckém záchvatu při získání zlaté medaile by se třeba ani zbytečně nevzrušovali. My šmoulové jsme samozřejmě jako vždy pod moudrou patronací našeho kamaráda Merkura chystali konspiraci a samozřejmě jsme byli odhaleni, ale to vůbec nevadí, ba naopak!

Jen malé shrnutí pro nezainteresované kamarády (a kamarádky): V Rusku se rozjela reklama na Olympiádu ve vskutku „fašistickém“ stylu. Na olympijské utkání, jenž se uskuteční za tři roky, nás z billboardů zvou modroocí a blonďatí sportovci (a sportovkyně), jenž podle kritiků vypadají „neohitleriánsky“ nebo „jako z filmů Leni Riefenstahlové“.

Obrázek výše jeden takový billboard, odkazující na Gorky Gorod, ubytovací komplex pro sportovce nedaleko Soče u Černého moře, zachycuje v Moskvě.

Uznávaná historička umění a bývalá kurátorka Treťjakovské galerie, Ekaterina Degot, soudí, že „autor této reklamy se bezpochyby inspiroval v nacistickém umění.“ Podle Degot tyto postavy jasně propagují rasovou čistotu a nadřazenost.

Britský deník Guardian zjistil, že obrázek sportovce byl vyroben Petrohradskou společností Doping-Pong, která jako jeden ze svých internetových bannerů používá znak svastiky.

Na jedné z nedávných sérií erotických fotografií zase společnost zachycuje dvě ženy, jedna pojmenovaná jako „fa“ (fašistka) a druhá jako „antifa“, perouce se ve wrestlingovém kruhu, strhávajíce přitom ze sebe oblečení. „Fa“ vyhrává a triumfálně se zabaluje do nacistické vlajky.

Doping-Pong velmi blízce spolupracuje s ruskou umělkyní, Katyou Zashtopik, která je známou sympatizantkou krajní pravice. Dne 20. dubna, na narozeniny Adolfa Hitlera, mu na svém blogu formou smajlíka popřála „vše nejlepší“.

Podle hlavního designera, Dima Mishenina, Zashtopiková na reklamě pro Olympiádu nepracovala. A i přestože nijak s pravicovými ideály nesympatizuje, věří, že „Olympijská estetika se zrodila v Berlíně v roce 1936 Leniou Riefenstahl.“

Také nechápe rozhořčení novinářů: „Co je na těch obrázcích fašistického nebo árijského? To, že snowboardista nemá bramborový nos, přece neznamená, že není Rus.“

Mluvčí Olympiády v Soči vše komentoval takto: „Myslím, že to je odraz bohatých mladých lidí nárokujících si aristokracii a tradici.“

Nu což, byli jsme odhaleni, ale aspoň tak urostlí nordici z plakátů zaženou všechny, které nedokáže zahnat sníh a my se tak budeme opět těšit slavných Olympiád jako z let 1936 a 1940! Rok 2014 prostě bude náš.

Na druhou stranu je poměrně zarážející, jak v blonďatých modrookých lidech může Guardian vidět nacisty? Docela špatná zpráva pro obyvatele Skandinávie.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. Kostlivec permalink
  19/05/2011 10:56

  Hm, zajímalo by mě jestli ti kritici těm hovadinám opravdu věří nebo se chtějí jen zviditelnit. Za chvíli se budou muset blonďáci přebarvovat…

 2. 20/05/2011 17:07

  Kostlivec: Nevěří. Jde jenom o politický prostředek k ovládnutí davů.
  Novolevicová praxe. Vedení naší antify jsou inteligentní lidé a přesto ze zabývají nějakými ožralými homoskinheady. Myslí si snad někdo, že je to zajímá?
  Doporučuji přečíst knihu „psychologie davu“. Veřejné pohoršení je dobrým manipulačním prostředkem. Inteligentní člověk však nad tím jen mávne rukou.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: