Skip to content

Počet obětí Mauthausenu

05/06/2011

Když s někým debatujete na téma holokaustu často padne jméno tábora Mauthausen. Jak už nějaký čas víme, vyhlazovací tábory byly údajně pouze na území dnešního Polska, přesto je pro nás Mauthausen jedním ze symbolů holokaustu. Téměř nikdo však netuší, k jaké obludné revizi na tomto místě došlo!

Z počátku se sluší říct, co vlastně Mauthausen byl: Mauthausen byl koncentrační a pracovní tábor pro kriminálníky a válečné zajatce. Měl tu čest hostit kriminálníky třetí třídy (vrahy a jiné zločince), odbojáře, sabotéry, příslušníky spojeneckých armád a nebezpečné sovětské válečné zajatce.

Po osvobození 27. dubna 1945 se začaly objevovat fantastické příběhy o spalování lidí zaživa, výroby jídla pro psi z vězňů, házení jich ze skály atd. atd. Za tyto domnělé zločiny bylo odsouzeno 58 lidí k smrti oběšením a 3 k doživotnímu vězení.

Systém tábora Mauthausen a jeho podtáborů byl spravován jako město, měl dokonce vlastní měnu, kterou se vypláceli pracující vězni, a za kterou mohli navštívit místní kantýnu nebo bordel.

O počtu obětí tábora Osvětim máme, dá se říci, dobrý přehled. Jaký přehled máme o obětech Mauthausenu?

V roce 1963 jsme si mohli na stránkách Encyclopaedia Britannica přečíst následující:

V Mauthausenu, v jednom z vyhlazovacích táborů v Rakousku, bylo mezi lety 1941 – 1945 vyhlazeno téměř 2 000 000 lidí, většinou Židů.

Toto číslo může směle konkurovat počtu obětí Osvětimi, kterých Britannica udává na 2 500 000.

Za těch pár let ovšem došlo ke strašlivé revizi, které by se nedopustil ani ten nejotrlejší revizionista! Však posuďte sami:

Na stránkách The United States Holocaust Memorial Museum(USSHMM) se můžeme dočíst následující:

Odhaduje se, že 197 464 vězňů prošlo systémem tábora Mauthausen od srpna 1938 až do května 1945. Aspoň 95 000 v něm zemřelo. Více než 14 000 z nich byli Židé.

Je mi naprosto jasné, že historici k tomuto závěru došli po pečlivém zkoumání a dnes by si žádný z nich na přehnanou a fantastickou cifru 2 miliony nevsadil.

Takže si to shrňme: Pokud snížíte číslo obětí koncentračního tábora ze 2 milionů na zhruba 100 000, jste historik. Snížíte-li počet obětí koncentračního tábora ze 4 milionů na 1,5 milionu, jste pořád historik. Snažíte-li se odečíst 4,4 milionu od magického čísla 6 milionů (což je celkem logický čin), jste zločinec nejvyššího kalibru a hrozí vám újma na zdraví, mnoho let vězení, nucená emigrace a výhružky smrtí. Hm… a teď mi řekněte, vážení zastánci nezpochybnitelné a dosud nikým neprokázané pravdy, že zde vůbec nic nesmrdí!

Reklamy
komentářů 16 leave one →
 1. 07/06/2011 14:50

  A sakra jsem zločinec, antisemita , a pravděpodobně zlej nácek. 6 mil. lží

 2. Jack Closer permalink
  12/06/2011 18:32

  Tož je to tak – 2. sv. válka nebyla, to je všechno bolševická propaganda. Německo je jedinou nevinnou obětí v celé aféře „weltkriegu“.
  Do háje s relativismem!
  Tak hrozný zločin, jako bylo rozpoutání masového zabíjení za 2.sv. války, historie do ré doby nepoznala. Je to svým rozsahem tak velké zlo, že se člověk až zdráhá uvěřit, že by to mohla být pravda.
  Toho využívají lidé podobní hyeně zde působící, která nahlodává historické povědomí o těchto událostech. Po malých částech zpochybnit už uzavřené případy, po kouskách ospravedlňovat a zbavovat viny zrůdy z SS a další…
  Je to nechutné divadlo.
  Kdo začal 2. sv válku?
  Who started 2nd world war?
  V kolika jazycích se mám zeptat? Odpověď je jen jedna…

 3. Myslič permalink
  12/06/2011 18:55

  Odpověd‘ je přeci jednoduchá: Druhou světovou válku začal SSSR svou agresí proti Finsku.

 4. Jack Closer permalink
  12/06/2011 19:01

  Ach tak – samozřejmě. Že by odlehčení tématu?
  Skutečnost, že rudá a hnědá jsou dvě strany jedné mince je nabíledni. Totalita s jednoduchými recepty na všechno s různým nátěrem. Počet obětí té rudé je jen proto vyšší, že měli na své činy více času.

 5. Hermann permalink
  12/06/2011 19:11

  Hlavně, že ta demokratická totalita nezavinila smrt ani jednoho člověka….

 6. Jack Closer permalink
  12/06/2011 19:24

  Možná zavinila. Faktem je, že smrt jedince je tragédie, smrt miliónů jen statistika – slovy klasika. Najděte mi skutečně spravedlivý světový řád – nelze. Můžeme pouze usuzovat, který je relativně nejspravedlivější.
  Ad demokratická totalita: máte-li ten pocit, něco s tím dělejte. Angažujte se, založte stranu… Je to vopruz? Je, ale pořád je to čistší, než dělat násilné převraty.

 7. Hermann permalink
  12/06/2011 19:30

  Pokud vím, tak Rudá i Hnědá byly demokraticky zvoleny 😀

 8. Hermann permalink
  12/06/2011 19:37

  No, špatně jsem to formuloval : Hlavně, že demokratická totalita nezavinila smrt milionů lidí…

 9. Hermann permalink
  12/06/2011 19:42

  Si piště, mám ten pocit a ne jen pocit …. Když jsem ji označil za totalitu tak jak bych mohl beztrestně ve volbách usilovat o její zničení?

 10. Jack Closer permalink
  12/06/2011 19:44

  Rudá si cestu na svět probojovala, vznikla ve státě, kde demokracie ještě ani nezačala fungovat. Hnědá už by to bojem nezvládla – razila si cestu na svět v zemích s fungující demokracií. A to je nedostatek nedokonalého řádu, který vytvořili nedokonalí lidé. Funguje jako organismus s křehkou vnitřní rovnováhou. Je snadné tu rovnováhu rozkolísat, těžké je ji udržet.
  Kdo spoléhá na demokracii, ví že život je jak balancování na miskách vah – život v takové společnosti vyžaduje osobní zodpovědnost a snahu.
  Kdo spoléhá na totalitu má představu, že existují jednoduchá a zejména trvalá řešení. Že se okruh témat uzavře a jednou provždy bude vyřešen. To popírá samotný princip života, kdy nemáte jistotu téměř v ničem.

 11. Myslič permalink
  12/06/2011 20:08

  Míchat tři odlišné typy socialismu (sovětské Rusko, fašistická Itálie a národně socialistické Německo), je stejný nesmysl, jako když Mičurin zkoušel naroubovat angrešt s květákem.
  Stačí si o tom něco přečíst. Jde o naprosto odlišné ekonomické systémy, takže nejde o „dvě strany jedné mince“….
  To s tím napadením Finska není žádné odlehčení, ale naprostý fakt.

 12. Pust permalink
  12/06/2011 21:08

  Nezahájilo spíš tedy 2.sv. válku Japonsko napadnutím Číny ?

 13. SitňaN permalink
  13/06/2011 07:31

  No pokiaľ nebudeme považovať druhú svetovú za pokračovanie prvej, tak vojnu začali židia. V novinách Daily expres vyšiel 24. marca 1933 palcový titulok: Judea declares war on Germany.

 14. 13/06/2011 11:51

  Jack Closer: Se začátkem války to je těžké. Dnes se tak ňák uznává za počátek války německá invaze do Polska. Můžeme však brát hned několik dat, jak už někteří kolegové zmínili výše: 1)2sv byla pouze pokračováním 1sv, 2) vyhlášením Versailského diktátu 3) vyhlášením války Německu Židy, 4) napadení Číny Japonskem, 5) sovětské agrese na východě 6) polské provokace na hranicích s Německem, 7) vyhlášení války Německu Anglií a Francií, 8 ) německý útok na SSSR 9) vstup SSA do války atd. stačí si vybrat 🙂

  Pro vás mohou být nějaké historické skutečnosti uzavřené, ovšem najde-li se nový artefakt, který může změnit doposud široce uznávanou historii (jak se mnohokrát v historii také stalo, že?), proč se jím nezabývat? Pokud se vám to zdá nepatřičné, tak chcete trestat ty, jenž se podivují nad takovými banalitami jako v článku výše? Pokud vám to vadí, ptám se proč? Pokud by revizionisté (v rámci jakéhokoli tématu) neměli pravdu, nebylo by sand lehké jim jejich mýlku dokázat? Doposud se tak v tématu holokaustu nestalo. Přečtěte si poslední odstavec článku a řekněte mi, jaká je v tom logika?

  založit stranu v demokratickém režimu, aby proti demorkacii bojovala? víc prosystémoví snad ani být nemůžeme.

  Jinak „hnědí“ se skutečně dostali k moci skrz parlament, protože AH násilnou cestu odmítal. „černí“ a „hnědí“ se pletou lehce, ale jedná se o rozdílná hnutí, kolega Myslič by mohl vyprávět 🙂 . Vy koukám také máte úplně jinou (krásně demokratickou) představu o „totalitách“, které jsou pro vás de facto jedna a tatáž s minimálními rozdíly, což nejsou.

 15. Myslič permalink
  13/06/2011 13:50

  Midilird—-„Kolega Myslič“ snad povypráví v sobotu….. ÷)

 16. Hana permalink
  31/07/2013 12:26

  Mnoho stran profituje z mnoha událostí – to je fakt. NSDAP se hodilo tohle, Stalin potřeboval zlikvidovat tamty, Číňanům se zase hodilo tohle, Itálie potřebovala tamto a Anglie stáhla ruce od tohohle. Důležité je si uvědomit, že celá naše přepolitizovaná planeta je jeden velký guláš a když nějaký historik chce znát pravdu nebo jí být co nejblíže, nemělo by to být trestné. Za chvíli by také mohlo být trestné to, že zpochybním „pravdu o 11. září“. A všichni víme, v čí prospěch to bylo a do čí peněženky ty dolárky spadly.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: