Skip to content

Odškodnění pro údajné oběti v Litvě

26/06/2011

Docela mě pobavila zpráva, že Židé kradli v Osvětimi, ještě více mě pobavilo, když to někteří lidé okomentovali jako „popírání holokaustu“. Co mě však už pobavilo o poznání méně je zpráva o kompenzaci Židů Litvou za to, co je postihlo v této malé baltské zemičce během druhé světové války.

Parlament 22. června schválil vyplacení 51,93 milionů amerických dolarů (935 milionu korun) během deseti nadcházejících let (přesně 2013-2023) židovské komunitě. Má se jednat o kompenzaci za zločiny na židovské komunitě během německé a sovětské okupace.

Premiér Litvy, Andrius Kubilius, se o tomto odškodnění vyjádřil takto: „Tímto odškodněním chceme demonstrovat dobrou vůli a porozumění s tragédií židovské komunity během holokaustu.“

Já být na místě pana Kubiliuse, asi bych k národu, který v řadách NKVD a rudých komisařů zavraždil tisíce mých soukmenovců a rozpoutal v Litvě nevídaný teror, tak dobrosrdečný nebyl.

Dodnes mnoho lidí u nás omlouvá vyhnání a zločiny na Sudetských Němcích, jakožto odplatu za to, co jejich soukmenovci činili nám. V případě Židů by si toto porovnání jistě nikdo nedovolil vznést.

Reklamy
komentářů 6 leave one →
 1. Lothar permalink
  26/06/2011 19:42

  Někde jsem kdysi četl a už nevím kde,jak židovští bolševici plánovali v jedné z pobaltských zemí otrávit vodu a provést genocidu vůči nevinnému obyvatelstvu celých vesnic.

 2. Myslič permalink
  26/06/2011 19:48

  Nedávno jsem viděl estonský film „Krvavá revoluce“. Je to o tom, jak v roce 1924 Estonci potlačili bolševický převrat. Perfektní film. Doporučuju!

 3. Lothar permalink
  26/06/2011 20:15

  Ten jsem viděl taky,dobrý film,a ještě doporučuji finský film Tali-Ihantala,jak Finové ustáli a odrazili útok Rudé armády r.1944.

 4. 29/06/2011 21:34

  Velmi kvalitní video.

  U tamnějších komentátorů se velmi dobře projeví jejich výchova – vidět jen povrchně a naprostý nedostatek porozumnění videu.

  Je velká škoda, že doposud nevznikla stránka, která by jednoduše a na základě faktů Židy usvědčila z toho, že to nejsou žádní beránci, ale že se v historii dopustili nevýdaných zločinů, a že nám v konečném důsledku uškodili víc než nějaký Cikán na dávkách.

 5. Hermann permalink
  29/06/2011 22:30

  Tady je to samá genocída a hladomor, co takhle něco na odlehčení 😀 😉 ? http://www.zvraceny.cz/video/31313-south-park-zidobileum-309/

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: