Skip to content

Jamajka by chtěla být opět pod britskou vládou

01/07/2011

Britský Dailymail uveřejnil nepřekvapující zprávu, že Jamajčané by rádi zpět britskou vládu. Jamajka je téměř 50 let nezávislá, přesto by 60% dotázaných v novém průzkumu britského serveru touží po slavných dnech, kdy Jamajka byla největší britskou kolonií v Karibiku. Pouze 17% dotázaných uvedlo, že by se situace ještě zhoršila.

Přestože je britská královna stále oficiální hlavou Jamajky, Britové na ostrově nemají žádnou moc. Samotní Jamajčané přišli v posledních 50 letech nezávislosti o všechny iluze utopené v násilí a vládě gangů. Mnoho obyvatel žije pod hranicí chudoby, vláda, školství, policie, soudnictví a vlastně všechny úřady v zemi jsou tak prolezlé korupcí, že znemožňují normální fungování země. Ostrovu vládou drogové gangy a ostrovní stát se stal jedním z nejnebezpečnějších míst na světě.

Největší jamajské noviny Gleaner se k průzkumu vyjádřily takto: „Jak jen mohou tyto statistiky být pro jamajské nacionalisty bolestivé, a někdo by snad řekl i urážlivé, jsou celkem pochopitelné – a dokonce i logické.“

Stesk po vládě Jejího veličenstva může být také podpořen katastrofálním selháním ekonomického experimentu levicového premiéra Michaela Manleye v 70. letech.

Není se čemu moc divit. I ve Spojených státech tamější černoši často vzpomínali na dobu otroctví a v Africe si hodně černochů začíná uvědomovat, že to s tím vyháněním bělochů neměli přehánět, například v JARu někteří podporují AWB. Podobných názorů, troufám si říct, bude v budoucnu jen přibývat.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: