Skip to content

Přicházející korporativní stát – 5. kapitola – Zahraniční obchod

06/07/2011

Překlad čtvrté kapitoly z brožury britské BUF. Úvod k nalezení zde, dále 1., 2., 3. a 4. kapitola.

Dokonce i lidé připravení akceptovat potřebu vyšších mezd v zájmu vytvoření odpovídajícího domácího trhu se bojí dopadu vysokých mezd na náš vývoz. Tvrdí, že požadovaný životní standart by vedl k „nepříznivé“ obchodní bilanci, jenž by pro obchod mohla být fatální.

Ve skutečnosti britský obchod za poslední léta rychle klesá, jako v každé financemi řízené zemi snažící více vyvážet než dovážet, v bezohledné snaze zbavit se zboží, jenž nemůže být doma prodáno. Ostatní země se sami snaží vyprodukovat a vyrobit co možná nejvíc vlastního zboží.

To nás vůbec nemusí znepokojovat. Je načase, abychom využili naše výrobní kapacity k vlastnímu prospěchu namísto obohacování mezinárodních finančníků. Zvýšením kupní síly a životní úrovně vlastní země a našich domínií nalezneme dostačující trhy, aniž bychom museli naše výrobky prodávat v cizině.

Vše, co musíme zvážit je nutnost surovin a potravin, které nelze v impériu získat. Lord Beaverbrook trvá na tom, že se jedná o zanedbatelnou věc, protože impérium nám poskytuje prakticky vše co potřebujeme. Máme tendenci s ním souhlasit, ale: po nějakou dobu může být nezbytné být závislými na určitých surovinách a potravinách původem z ciziny, dokud sami v našem impériu nezískáme vlastní potřebné prostředky. Jak zaplatíme za toto zboží, když v důsledku vyšších mezd nemůžeme konkurovat levné pracovní síle Orientu?

Naší odpovědí je, že organizace korporativního státu nám dá takovou vyjednávací pozici, jenž nebyla v minulosti nikdy možná. Tato země představuje největší kupní sílu, kterou svět kdy poznal; potřeby průmyslové populace více než 40 000 000 lidí. Přesto taková kupní síla nebyla nikdy mobilizována jako prostředek k prosazení našich zájmů, jakožto exportního národa. K obchodu s národy, chtějícími nám prodávat kvanta surovin a potravin, přistoupíme pod jednou podmínkou: „Británie nakupuje od těch, kteří nakupují od Británie.“ Tohle nebude žádný prázdný politický slogan, ale bude účinně vynucován.

Národní korporace vytvoří radu zahraničního obchodu, která bude zahraniční obchod regulovat. Dovozce už dále nebude mít možnost dovážet zboží bez ohledu na národní blahobyt, ale poskytne objednávky zemí, které jsou připravené nabídnout trh pro britský vývoz. Těmito prostředky se efektivně vyváží obchod, nikoli na základě maximálního vývozu, ale minimálního dovozu.

Nebojíme se, že by zahraniční výrobci odmítli podnikat za těchto podmínek, jsou to přece jen lidé, kteří sami velmi trpí „nadprodukcí“ a radši by měli malé množství britského zboží, než aby své zboží spálili či hodili do moře.

Je na čase, abychom zorganizovali naše společné síly k prosazení si respektu na světovém trhu, jehož jsme jakožto vedoucí obchodní národ součástí.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. Myslič permalink
  06/07/2011 23:37

  No, když to zase pochválím, Midilird to bude brát, jako zavedený standart. Ale ono to dává skutečně smysl….

 2. Ulrich Fleischhauer; Pravé Protokolů sionských mudrců permalink
  12/07/2011 20:36

  Rozšiřujte všude toto veledůležité dílo! Je to veliká „zbraň“ proti zločinnému Židovstvu!
  Pravost Protokolů sionských mudrců byla již dávno prokázána! Pravost Protokolů a to, že pochází ze židovských kruhů prokázal ve svém znaleckém posudku znalec židovsko-zednářské problematiky Ulrich Fleischhauer roku 1935 pro soudní dvůr v Bernu. Tento znalecký posudek pak Ulrich Fleischhauer vydal i knižně pod názvem: Pravé Protokoly sionských mudrců. Toto monumentální dílo o židovsko-zednářské problematice si můžete stáhnout ze stránek:
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: