Skip to content

Tajné archívy odhalují jak Rusové vítali Němce

18/07/2011

Anglický Mail Online referuje o nově objevených archívech ze sovětských časů.

Tyto archívy údajně poprvé vůbec odhalují jak tisíce sovětských civilistů „kolaborovalo“ s Němci během druhé světové války. Podle těchto dokumentů většina civilistů na Němce pohlížela jako na křesťanské křižácké osvoboditele, kteří je přicházejí osvobodit od bezbožných komunistů. Z toho lze snadno vyvodit v jakých počtech asi sovětští civilisté Němcům pomáhali při odhalování nenáviděných rudých komisařů, Židů (kteří se mezi bolševiky velmi činili a nezřídka zaujímali vedoucí místa) a později i partyzánů.

Němci měli podle nově objevených dokumentů dokonce posílat mnoho prominentních osob z řad civilistů, jako např. policisty, novináře a učitele, do Říše, aby jim ukázali jak se mají oproti komunistickému ráji lépe. V podobném duchu referuje i Léon Degrelle ve svém Tažení v Rusku, kdy byli postupují němečtí vojáci svědky něčeho, co znali pouze z propagandy a tehdy skutečně na vlastní oči poznali, proti čemu stojí. Takto ohromení civilisté se stali nadšenými podporovateli válečného snažení Osy a svým nadšením pomáhali přesvědčit své okolí.

Například v Pskowvku se v prosinci 1942 v místních novinách objevil následující text pod článkem ‚Za vlast!‘: ‘Modlíme se ke všem svatým, aby Adolfu Hitlerovi dali moc a sílu ke konečnému vítězství nad bolševiky!’

Toto nadšení nepolevovalo ani s téměř jistým osudem armády u Stalingradu. V lednu 1943 starosta vesnice Piskowitschi napsal: ‘Německo je zemí zahrad, prvotřídní oceli a dálnic. Panuje v ní příkladný pořádek. Právě za tohle bychom měli bojovat!’

Většina těch, co se postavila na stranu postupující (a později ustupující) Osy byla buď popravena nebo přemístěna na dlouhá léta do gulagů.

Reklamy
komentářů 6 leave one →
 1. Hermann permalink
  18/07/2011 20:23

  No, dneska se na to dívají trochu jinak, 😀 jsem v kontaktu s jedním Rusákem co sám sebe označuje za nacistu a Reich nesnáší…. Ve škole je učí o tom, že jak vojáci Reichu postupovali, že masově znásilňovali děti a různýma bestiálníma způsobama vraždili obyvatelstvo… Takové koniny neučí ani u nás, nebo jsem nenarazil na dostatečně vypatlaného kantora, což si nemyslím… Nejspíš tam přetrvává zažitá úroveň anti-nazi propagandy, tak jako za SSSR

 2. Radola permalink
  18/07/2011 20:25

  no spousta hivies (udávají se až miliony) pracovala pro Říši, ale (bohužel) politika politických funkcionářů NSDAP na východních územích byla taková, jaká byla a to zase spoustu Ukrajinců, Bělorusů a Rusů samotných vehnalo zpátky Stalinovi do náruče…

 3. Garlo permalink
  19/07/2011 10:37

  No obyvateľstvo máva každému kto príde .

 4. Myslič permalink
  19/07/2011 14:12

  Východní národy skutečně původně Wehrmacht vítali….. Jenže pak se Ministrem pro okupovaná území na Východě stal Alfred Rosenberg, což byl původně rodák z Pobaltí a ten byl naprosto neschopen ochránit civilní obyvatelstvo před řáděním jak NKVD, tak SS. Tento nacistický filozof, se ukázal natolik nekompetentní, že jemu původně podřízení guvernéři si dělali vpodstatě co chtěli a na jeho koncepci kašlali.

 5. Lothar permalink
  19/07/2011 23:12

  Skutečně jsou i záběry,jak obyvatelstvo a to zejména Ukrajiny,vítá vojáky Wehrmachtu jako své osvoboditele.Osobně si myslím,že pozdější příklon těchto východoslovanů k odboji a bolševismu byl důsledek jak selhání německé propagandy,tak snaha po obratu ve válce po prohře u Stalingradu se zavděčit budoucím rudým pánům.

 6. 21/07/2011 11:06

  Alfred Rosenberg to těžce nevychytal, škoda, že Východ nedostal na starost Dr. Goebbles, který právě Rosenberga nejvíce kritizoval.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: