Skip to content

Breivik a ti druzí

02/08/2011

O Breivikovi se toho napsalo už zřejmě mnoho a tak s tím nemá cenu pořád omrzovat jako by šlo o nějakou superstar (což v zářích našich massmédií vskutku je). Je až do očí bijící jak se všechna média zajímají naprosto o vše s ním spojené, ne aby ve svých natvrdlých hlavách a svému krátkozrakému publiku dali pochopit důvod k tomuto strašnému činu, který skutečně není činem národovce, ale židomilného fanatika, ale aby měli publikum.

Breivik měl svůj důvod: vydal se uštědřit nejbolestnější ránu svým úhlavním nepřátelům, kteří v jeho očích ničí překrásné norské království. Národ i rasa se nejlépe podrobí je-li zlomena, či přímo zničena jejich mládež. Přesně v tomto duchu Breivik konal. Jeho čin zřejmě v dlouhodbějším měřítku nic nezmění, snad kromě přilnutí „extrémní pravice“ k sionismu.

Západní demokratická společnost však opět ukázala své pokrytectví. Breivik se vydal vraždit kvůli faktickému ohrožení své země, nic nezískal a přesto si za svým stojí a je ochoten podle všeho své stanoviska obhájit, nepočítáme-li jeho splácaninu.

Pak tu ovšem máme spoustu vrahů, kteří také vraždili děti kvůli pocitu (ať už skutečnému či jen předstíranému) ohrožení vlastní země, „práv“, „rovnosti“ a „demokracie“. Tato neporovnatelně početnější většina se jala vraždit po celém světě a jejich obětí přibývá a co hůř, je tím pohoršeno mnohem méně lidí, než norským masakrem.

Kolik lidí mluví o otřesení naší společnosti Breivikovým útokem a přitom zůstává chladnými, když vojáci Západu vraždí děti a ženy od Jugoslávie, přes Irák až do Libye? A zde to zdaleka nekončí. Je někdo pohoršen genocidou Palestinců a izraelskými zločiny?

Na dnešního člověka se den co den chrlí záplava špatných zpráv a ten si na to tak zvykl, že už to bere jako fakt. Občas ovšem musí být tento fakt povýšen na další level různými „islámskými teroristy“ (ať už skutečnými, či ne) nebo podobnými „estrádami“, ze kterých by ti správní těžili co nejdéle, aby se pak vždy v pravý čas připomněli ve stylu: „Vzpomínáte jak v Norsku povraždil jeden šílenec desítky lidí? No tak současný teroristický čin je mnohonásobně horší a nyní prosím vydržte, po reklamě jsme zpět s ještě čerstvějšími a dementnějšími novinkami.“

Breivik je proklínán a snad se ani nenajde člověk, který by pro něj nesouhlasil s trestem smrti, zatímco různí političtí vůdci ve svých masakrech, čítající ne desítky, ale stovky a tisíce lidí, pokračují. Nikomu to nevadí.

Když šílenec vtrhne na dětský tábor a střílí děti, všichni jsou zděšeni a nechápou jak k tomuto strašlivému činu mohlo dojít. Když skupinka šílenců pošle své vrahy neohroženě střílet děti a ženy v zemích na druhém konci světa, kteří chtějí jen žít v tom stávajícím řádě, ve kterém žijí, protože jim zajišťuje vše co potřebují, aby zde místním barbarům a nevzdělancům naočkovali světaspásnou demokracii, všichni nadšeně přikyvují.

Jestliže je útok na severu Evropy nazýván útokem na samotné evropské hodnoty, proč je všem jedno, že by Zápaďáci mohli útočit na jiné hodnoty, které naším zkaženým systémem pohrdají?

Čin jednoho člověka je nepředstavitelný zločin, ale světový vládci si hrají a kapitalisté kradou a ničí pro důvody mnohem přízemnější, než je ochrana národa. Opět je jedna vražda lepší než druhá? Jedna obrana národa ospravedlnitelnější než druhá?

Breivik je jen důsledkem dnešního světa. Když už ho tedy soudí, mohli by k němu posadit i většinu evropských a amerických politiků, kapitalistů a novolevičáků, páchajících kulturní i faktickou genocidu (nejen) Západu, aby se konečně dostálo té tolik opěvované „rovnosti“.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Ahaman permalink
    04/08/2011 07:59

    „Jestliže je útok na severu Evropy nazýván útokem na samotné evropské hodnoty, proč je všem jedno, že by Zápaďáci mohli útočit na jiné hodnoty, které naším zkaženým systémem pohrdají?“

    Správná otázka. Patrně je to proto, že Západ je ve svém dějinném vychýlení už tak daleko, že vyznává v podstatě antihodnoty, že popírá skutečné poznání, popírá svojí vlastní tradici, systematicky popírá vše, co ho přesahuje, topí se v matérii. A to jsou důvody, proč není schopný porozumět muslimům a východním filozofiím.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: