Skip to content

Židé o útocích v Norsku

04/08/2011

V Norsku panují už nějakou dobu poměrně silné protiizraelské nálady, které samozřejmě ústí v podporu palestinského národa.

Tak například: Norsko se chystalo uznat palestinský stát a hlasitě ho podporovalo v OSN. V březnu norští socialisté vyzývali k bombardování Izraele a minulý rok zase Norsko odmítlo všechny izraelské investice v zemi. Nesmíme také zapomenout, že den před masakrem bylo v tom samém táboře požadováno uznání Palestiny, stejně jako radikální kroky proti Izraeli a jeho ekonomický bojkot.

V této atmosféře mnoho prosionistických autorů psalo o okupaci Norska antisemity — novolevičáky a muslimy, kteří nejsou jiní než Quisling za druhé světové války. Jen obměnili nacisty za muslimy.

O zprávách ekonomického bojkotu referovala i izraelská stránka rotter.net. Pod článkem se pak mnozí Židé vyjadřovali vskutku zajímavě:

Komentář 24:

Kriminálníci z Osla zaplatili.

Komentář 26:

Je hloupé a zlé nechtít smrt těch, kteří volají po bojkotu Izraele.

Komentář 41:

Členi Hitlerjugend zabiti při bombardování Německa byli také nevinní. Naříkejme všichni nad strašlivým zlým bombardováním způsobeným Spojenci… Tady jsme měli setkání skupinky nenávidějící Izrael v zemi, která taktéž Izrael nenávidí a podporuje její bojkot… Takže, není to ok, není to ani pěkné, pro rodiny je to skutečná tragédie, sami tento čin zavrhujem, ale plakat pro ně? No tak. My Židi nejsme křestani. V židovské víře není žádná povinnost milovat či truchlit za naše nepřátele.

Zajímavé poznatky z židovských webů nám přinesl i J.J. Golberg, podle jeho pozorování se mezi Židy rozhořela debata, jestli by se měli oběti norského masakru vůbec litovat, kvůli norské propalestinské politice. Tyto diskuze se odehrávají výlučně na hebrejských webech, kterým samozřejmě rozumí jen Židé. Golberg nám některé z komentářů přeložil (stejně jako Gilad Atzmon tři výše citované).

Pod článkem Ziva Lechnera na Ynetu, který píše o tom jak škodolibé komentáře o masakru v Norsku odrážejí veřejné mínění nejen židovské veřejnosti na masakr, ale i na samotnou izraelskou vládu, se poté, co vešlo ve známost výše popsané (antiizraelské nálady v Norsku a propalestinský projev pouhý den před masakrem…), objevily tyto komentáře:

15. Almog, Beer Sheva:

Muselo to přijít. Tvůj článek je zbytečný. Nemám důvod litovat kohokoli, kdo proti nám sám jedná bez slitování!!!! Ať si i nadále respektují a ctí muslimy.

16. Gidon:

Za celé ty roky, co byly v Izraeli teroristické útoky jsem se z Norska netěšil žádné podpory, spíše naopak. Konečně jim někdo dal porozumět, že teror nic neřeší, ty upjatej Žide.

54. Roi, Bet Shemesh:

Zive Lenchnere, ty jsi levičák!! Pokud jsi si náhodou nevšiml, jsi levičák jako zbytek médií!!! Už bylo dost levičáckého podněcování!!! Nevyvlečeš se z toho, že Norsko vždy bylo proti státu Izrael, to není novinka a nikdy nebude!! Neschvalujeme ten útok, ale snad by nás díky němu mohli lépe pochopit, koneckonců, to co se stalo je naprosto oprávněné!!!

103. Yossi, the north:

Oslo … Možná se v Oslu naučej, že nejsou imunní k tomu, co mnoho Izraelců pociťuje a někteří už to pociťovat nemohou, kvůli aktivitám Izraelců a Norů v Oslu.

104. Ilan, pro kamenování homosexuálů [sic]:

Antižidovské? Slyšel jsi někdy o oko za oko, zub za zub? Najednou se několik málo žiďáčků objevilo a “vynalezlo” novou Tóru! Tóra není v první řadě o morálce, ale o přežití a ničení všech nepřátel! Vzývejte Pána, On uchvátil koně a jeho jezdce uvrhl do moře [Exodus 17:21, potom, co utopil faraonovu armádu—JJG]

303. Effie:

Vůbec mě to nenaplňuje smutkem!!!! Kdo necítí bolest mého národa by neměl prosit o žádné sympatie za svou vlastní bolest.

392. My jsme ještě nešťastnější:

Konec téhle demagogie! Norové i Evropani jsou obecně řečeno silní antisemité. Tak zemřelo 100 lidí, ještě jich na celém světě zbývá 7 miliard. Nelituji je, jsou to mí nepřátelé nenávidějící Izrael, jednou to přijít muselo!!!

393. Celý svět tančí v židovské krvi:

Evropa je pořád ta stará Evropa a ještě více antisemitská. Ten vrah dobře udělal!!! Evropa je poražena, Norové se stávají menšinou.

458. Je mi to velmi líto:

I přes všechnu tu bolest, jen den před tím mávali na tomtéž ostrově nápisy volajícími po našem bojkotu. Takže se opravdu necítím na to, projevovat k nim jakoukoli empatii. Je mi to velmi líto. Nevěříte-li mi, tady je odkaz.

Když se v pátek objevily první zprávy o útoku na Ynetu, staly se příspěvky mnohem nepřátelštější než obvykle. V tu dobu bylo známo pouze 11 obětí a stále se předpokládalo, že jde o útok muslimských extrémistů. Některé z komentářů:

181. Noam:

Ha Ha Ha! Evropani, tohle je ten váš “liberalismus”.

240. D.A.:

Kriminálníkům z Osla se dostalo spravedlnosti?

242. Radical Dreamer:

Ať si sní, co si navařali.

260. Shai, Tel Aviv:

Vraťte Norsko Arabům! Konec okupace Norska!

268. Shimon:

Novinky pro Šabat. Tak se mohou učit tou těžší cestou.

285. Nir, Hasela Ha’adom:

Dovolte mi pár chvil potěšení.

315. Moshe, Haifa:

Je mi to líto, ale tohle se mnou ani nehlo. Pro mě za mě, ať se klidně utopěj ve vlastní krvi.

Na Ynetnews, anglickém webu, obsahující anglický překlad celého článku jsou komentáře moderované: téměř žádné z nich neobsahují neskrývané potěšení, přesto je vidět jasná linie mezi sympatiemi a sarkasmem.

Když se poprvé v sobotu objevily zprávy o tom, že útočník nebyl muslim, ale pravicový norský nacionalista, naštvaný na multikulturu, liberalismus a toleranci islámu, tón komentářů přitvrdil. Najednou se objevovaly komentáže, že vrah konal správně a oběti si to zasloužili. Tady je Maarivova zpráva o vrahově patnáctiset stránkovém manifestu. Maarivovy čtenáři reagovali takto:

1. Y.:

Nejlepší zpráva, která z toho plyne je, že Norsko tím bude rozděleno.

12. Gandi:

Ten chlapec chtěl poslat zprávu. Extrémní, ano, ale ničemu jinému nerozumí.

13. Yossi:

Komentáři č. 1: jsi mentálně nemocný. Jak můžeš vidět něco dobrého ve zvrácené vraždě chlapců a dívek, zamyslise nad tím na chvíli (jsi-li toho schopný), co kdyby některý z nich byl tvůj příbuzný?

To Yossi: Brzy to postihne i všechny Nory. A všechny Evropany.

Y.: Mí příbuzní nejsou muslimové. Nastal čas, aby se Evropa vypořádala s Araby. Podle mě jich tam taky mohli klidně 1 000 000 zabít.

AA: Vy levičáci musíte být vypráskáni pryč. A brzo budete. Až se ekonomický domeček z karet sesune, nebudete ušetřeni…

18. Anti-Left:

Samozřejmě tuto strašlivou vraždu odsuzuji, ale když se na to podíváme z odstupem, tak konal správně!

19. Ron:

Bojovník za svobodu Norska čistí zem od cizinců…!!! Ale tentokrát to pro vás nebude lehké … muslimové nejsou Židi — kteří si jdou dobrovolně pro smrt!

Strašlivé, ale správné, muslimové aspoň dostanou pár lekcí. Nepůjdou jako ovce na porážku, ale dnes ani my ne!

Jistě znáte staré přísloví: „Čiň každému tak, jak on činí tobě“ (nebo tak nějak)… takže až budou Židé zase příště požadovat naši lítost, naše slzy nad nebohými šesti miliony a pár zraněnými v Izraeli, zatímco oni vraždí a znásilňují děti v Gaze, jednoduše je asi pošleme do prdele, protože jak vidno, oni se o strasti nás Gojímů nestarají, co bychom se pak starali my? Schválně mi zkuste ještě tvrdit, že sionismus není nenávistný.

Reklamy
komentářů 11 leave one →
 1. Ahaman permalink
  04/08/2011 22:30

  To je užitečný přehled, díky za něj.

 2. Lothar permalink
  05/08/2011 05:39

  Židovská nenávist alias talmudská duše v praxi.

 3. Myslič permalink
  05/08/2011 07:35

  To je na poblití…. Ale co od nich taky čekat, že?

 4. Garlo permalink
  05/08/2011 13:38

  Celý Breivik a jeho FB profil založený týždeň pred masakrom je židovská akcia .Sympatizoval s Izraelom veď to je ako by ste sa spojili s diablom kvôli čertovi .

 5. Lothar permalink
  05/08/2011 20:39

  To jsou ti tzv.“konzervativci“ typu Geerta Wilderse,sionističtí,kapitalističtí,pomatení,kteří naoko hájí národní zájmy,aby dostali pod kontrolu židů nacionálně laděné árijské obyvatelstvo Evropy.Ten Breivik se jim trochu vymknul,ale i tak jim prokázal cenou službu,aby mohli v budoucnu omlouvat zvýšené represe proti nám.Zničme Sion!

 6. Lukáš permalink
  07/08/2011 07:12

  Celkem by mě zajímalo veřejné mínění na tuto věc. Dnes jsem se bavil v práci s jednou holčinou a ta mi řekla něco v tom smyslu, že nechápe, jak může požadovat japonského psychiatra, když sám požaduje čistou árijskou Evropu (pokud se člověk nepídí po infu z jiných zdrojů, tak může mít v hlavě veliký guláš)…na to jsem jí povídal, že on nepožaduje árijskou Evropu, že sympatizuje s Židy a Izraelem – to prý ještě neslyšela! Dokonce neslyšela ani o tom, že se distancuje od neonacismu a neonacisti od něj, hmm?

 7. 07/08/2011 12:19

  Breivik ve svém manifestu píše, že je antirasista, prohomosexualitu a stoupenec Izraele, je proti nacistům, proti popírání holokaustu, volá po spojení se všemi možnými rasami, jen nemá rád muslimy a lidi, který je k nám natahali.
  David Duke na toto téma udělal jedno celé video, brzo by mělo být k dispozici s českými titulky.

 8. Lothar permalink
  07/08/2011 17:32

  Midilird: Ale Geert Wilders se myslím taky zastává buzerantů,tuším.A jestli se Breivik hlásí ke křesťanství a zároveň se zastává buzerantů,tak to je taky kontradikce celkem. 🙂 A to video dr.Duka bude s titulky?

 9. Lukáš permalink
  07/08/2011 19:42

  Tady to video je:

 10. Myslič permalink
  07/08/2011 19:54

  Pěkně to Duke popsal!

 11. MedinaMedina@azet.sk permalink
  24/07/2013 18:43

  Skurveni satansky sioniste! At zije Islam a muslimove! at se vypořádaji s touhle zberbou!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: