Skip to content

Přicházející korporativní stát – 6. kapitola – Investice

15/08/2011

Překlad šesté kapitoly z brožurky britské BUF. Úvod k nalezení zde, dále 1., 2., 3., 4. a 5. kapitola. Začíná se nám množit různé ekonomické výrazivo, tak jsem to snad vše přeložil dobře.

Skrytá finanční diktatura operující z Londýna, je jednou z hlavních příčin ekonomického úpadku naší země. Velké finanční domy Londýna za to naprosto odmítají britskému národu uznat svou odpovědnost a přesměrovaly své obrovské zdroje do zahraničních investic, což mělo neblahý dopad na náš průmysl.

Využitím výhody svobodného vývozu kapitálu, tito finančníci, mnozí cizáckého původu, upřednostňovali všechny možné zahraniční zájmy před našimi, a připravili tak britský průmysl o kapitál a úvěry.

S příchodem korporativního státu bude tato finanční tyranie jednou pro vždy zlomena vládou vyzbrojenou pravomocí vykonávat vůli lidu pro dobro lidu. Bude stanovena investiční rada ke kontrole a regulacím všech budoucích prodejů. Mezi členy bude důvěryhodný vládní činitel, zástupce bankovnictví a pojišťovnictví a patentového úřadu.

Úkolem úřadu bude zhodnotit nové možné prodeje a všechny žádosti o další úvěry. Bude-li investiční úřad přesvědčen, udělí licenci, bez které žádná žádost o veřejné investice nebude legální. Všechny další zahraniční půjčky bez zvláštních sankcí budou zakázány. Už jsme vyplýtvali příliš peněz špatným směrem. Kde neztratíme náš kapitál, tam zavedeme konkurenci v podnikání.

I v případě investic v naší zemi nebude licence vydána bez přezkoumání. Široká veřejnost musí být chráněna před bezohledným vykořisťováním. Investiční úřad nejenže finančně otestuje spolehlivost navrhované investice, ale také přezkoumá, zda jsou další investice v dané oblast ve veřejném zájmu. Kvůli tomu bude úřad ve spojení s korporacemi řídícími průmysl.

Toto licencování investic, chránící veřejnost a nasměrovávající investice pomocí nejpoužitelnějších postupů, nebude jedinou povinností investičního úřadu. Dále bude kontrolovat a regulovat objem úspor ve společnosti pro budoucí investice. V nynějším ekonomickém systému mají úspory k potřebným investicím velmi úzký vztah. Vzhledem k osobním nejistotám ve stávajícím systému a nadměrným ziskům kapitálu byly úspory v obecním měřítku nepřiměřené.

Nevykazují-li investice žádnou činnost, úspory přesto rostou a hloupí politici si gratulují k napůl nakrmenému národu, odklánějícího se od svých příjmů z uložených výdajů. Pod řízením korporativního státu bude investiční úřad regulovat úspory a výdaje podle potřeb národa a jeho zdrojů.

Lichva v podobě pevné sazby úroků z úvěrů a obligací bez rizika, bude znevýhodněna a stejně tomu bude u zátěže dluhů národa a průmyslu. Taková půjčka bude ve všech případech vrácena, ale již nebude povoleno akumulovat úrok, který je zcela nezaslouženou službou

A konečně, pole aktivit není omezeno jen na naši zem. Bude se samozřejmě podílet na plánovaném rozvoji imperiálních zdrojů. Úřad bude otevřen návrhům pro investice uvnitř impéria, ale při udělování povolení pro podporu podnikání v zahraničí bude komunikovat s emigračními úřady o přistěhovalectví, aby se tak vykompenzovala potřeba britských pracujících v dominionech a poskytla finanční pomoc. V našem plánovaném imperiálním systému musí emigrace následovat investice, dokud nynější přelidnění naší rodné země nebude plně kompenzováno rozvojem našich dominionů a kolonií v zámoří.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: