Skip to content

Za trest si přečteš Annu Frankovou!

08/09/2011

Převzato z blogu Zvídavý Vincenc:

Kuriózní rozsudek dnes vynesl soudce Reinhardt Hering u soudu v dolnosaském Kasselu, kde byla k odpovědnosti dohnána 16ti letá Lisa (jméno změněno), která se dopustila trestného činu tím, že pokreslila na 33 plakátů německé komunistické strany, aktuálně se nazývající „Levice“ (Die Linke), hákovými kříži a runami SS.

Mladičká Lisa k tomu řekla: „Vlastně ani netuším, co to byly SS…“

Pachatelku trestného činu podle §130 s názvem „Štvaní lidu“ se rozhodl potrestat inkviz…, pardon, soudce Hering tak, že vynesl rozsudek, podle kterého je pubescentka povinna do 10ti dnů přečíst celý Deník Anny Frankové a napsat o tom referát. 

„Cílem v právu pro mladistvé není trest, ale výchova. Doufám, že se z toho poučí“, netají se soudcovský aparátčík odkrýt karty, o co že jen „německé“ justici vlastně jde. Positivní na tom všem budiž, že se demokratura konečně přestává přetvařovat a jasně přiznává barvu, že jí proklamovaná svoboda vyjadřování má určité hranice.

Ačkoliv je patlání čehokoli na plakáty, budovy, zdi, apod. podle mého soudu hloupost z principu, je k zamyšlení, zda by úkolem demokratické justice měla být léčba neposedných hochů a dívek názorovou indoktrinací. Navíc dílkem, jehož autenticita se opírá spíše o německé trestní právo, zakazující vědecké zkoumání 12ti letého střípku německých dějin, než o objektivní historická, nedej Bože vědecky doložená fakta.

A tak nezbývá, než mladé Lise doporučit, aby svůj postup při psaní referátu raději koordinovala s pověřenou osobu od soudu, neboť by se mohlo stát, že by jí ve slohovce špatně použité formulace mohly způsobit ještě větší problémy.

***

Asi by Lise neprošlo zmínit v referátu i pár textů od Faurissona 🙂

Podobný trest dostaly i dva italští školáci, kteří poblíž benátského židovského hřbitova kreslili svastiky a psali „Adolf“.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: