Skip to content

Konference v Íránu

27/02/2012

Na počátku února se v hlavním městě Íránu při příležitosti konání 30. filmového festivalu Fajr uskutečnila konference na téma „Hollywoodismus a film“, otevřená všem revizionistům i antirevizionistům. Konference se zúčastnil íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád a přední francouzský revizionista a profesor literatury Robert Faurisson. Pozván byl i další francouzský historik Vincent Reynouard, který se na konferenci chystal pohovořit na téma „hollywoodismus a sionismus, aneb jak Hollywood legitimizuje sionismus a podporuje válku proti zemím, jenž jsou označeny za hrozbu pro Izrael.“ Protože byl Reynouard kvůli své revizionistické činnosti dlouho ve vězení nebylo mu dovoleno opustit území Francie. Přesto byla aspoň ke vstupu do sálu přistavena velká cedule s nápisem „Svobodu pro Vincenta Reynouarda.“ Před ní se uskutečnila i většina rozhovorů pro televizní stanice.

Íránský prezident oba revizionisty na konferenci ocenil vyznamenáním za statečnost, vzdor a bojovnost. Následně se promítal film Paul-Elric Blanruea „Un Homme“ (Muž), ke shlédnutí zde. Spolu s výše zmíněnými revizionisty se konference zúčastnila skupinka tří ortodoxních antisionistických Židů z kanady, Spojených států a kdysi Velké Británie, několika Američanů a samozřejmě početná francouzská delegace, jmenovitě: Marie Bruchet, akadamička Maria Poumier, historik Paul-Eric Blanrue, Beatrice Pignède, italský profesor Claudio Moffa a další delegace z Egypta, Řecka, Španělska, Ázerbajdžánu a dalších zemí…

Nebyla to první konference svého druhu v Íránu. První revizionistická konference, pořádaná prezidentem Mahmúdem Ahmadínežádem, se zde uskutečnila už v roce 2006 a prezident Ahmadínežád na ni pozval všechny, kdo se chtějí k holokaustu svobodně vyjádřit (tedy jak revizionisty tak jejich oponenty). V návaznosti na to prezident Ahmadínežád v roce 2009 na návštěvě v Itálii řekl:

“Zdá se, že dnes v Evropě nemůže nikdo svobodně mluvit o holokaustu. Doufám, že se aspoň některým evropským vládám podaří osvobodit se od sionismu, aby tak byly schopny otevřít černou krabičku holokaustu.”

Téhož roku 18. září prezident Ahmadínežád prohlásil:

“Pokud holokaust, o kterém pořád mluvíte, byl skutečný, proč ho nedovolujete zkoumat? Může se svobodně zkoumat vše, krom tohoto jednoho problému, který je zakázán. Je to černá krabička, kterou vám nedovolí otevřít nebo znovu prozkoumat. Nedovolíto, aby ji mohli zneužívat. My jim na to odpovídáme: Tato aféra, jenž byla tak důležitá, jenž sloužila jako předehra pro okupování jisté země, jenž posloužila mnoha válkám, jenž posloužila vysídlení milionů, zavraždění a zranění stovek tisíc, jenž posloužila zničení celých rodin a celého Blízko východního regionnu, který musí žít ve stínu hrozeb a nejistot … Pokud je tato událost tak důležitá, proč nedovolíte, aby byla rozšifrována a otevřena, aby tak byla pravda a fakta odhalena lidem?”

11. února, devět dní po otevření konference, prezident  Ahmadínežád při příležitosti 33. výročí islámské revoluce 1979 řekl:

“Západ a kolonialisté s cílem ovládnout svět vytvořili idol zvaný sionistický režim. Duchovní podstatou tohoto idolu byl příběh zvaný holokaust. Íránský národ, s odvahou a moudrostí, roztříštil tento idol, aby osvobodil lid Západu.”

Velmi bohatou fotodokumentaci Konference můžete nalézt na blogu profesora Faurissona ZDE. Překlad přednášky profesora Faurissona, nazvanou „Proti hollywoodismu revizionismem“, přinesu v následujících dnech.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. Koukol permalink
  28/02/2012 11:34

  Ten íránskej prezident je rozporuplná osobnost: na jednu stranu pořádá docela rozumné konfence, a na stranu druhou paranoidně vyčítá Evropě sucha v Íránu. 😐

 2. 28/02/2012 14:22

  Náhodou, Ahmadínneřád je bourák 🙂 Povolil chlapům nosit košile s krátkým rukávem, policajti nosej i krat’asy a ženy můžou na fotbal. Dovedete si to představit třeba v Saudské Arábii?!

 3. Koukol permalink
  28/02/2012 15:24

  To v Saudské Arábii se nemůže stát, je to přece protektorát Spojených Států! :-)))

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: