Skip to content

64 letý kandidát do amerického kongresu popírá holokaust

04/03/2012

Arthur Jones, 64letý republikánský kandidát do amerického kongresu, začal svou volební kampaň vskutku odvážně:

„Co se mě týče, holokaust není nic víc než mezinárodní hlasité vydírání Židy. Je to nejčernější lež v historii. Židé vydělávají miliony dolarů vyprávěním tohoto příběhu plného žalu a neštěstí prodejem knih, filmů, divadelních her a televizí.“

„Více přeživších je jen více lží.“

Jones se dokonce jako člen Národně socialistické strany (NSP) zamlada účastnil „nacistického“ pochodu v Chicagském Marquette Park v roce 1978.

„Myšlenkově jsem národní socialista. Oficiálně nepatřím k žádné jiné skupině než k America First Committe.

Krom těchto zajímavých výroků, kritizuje i svého oponenta, demokrata Lipinského, za jeho silné vztahy s pro izraelskou skupinou AIPAC (American Israel Public Affairs Committe), se kterou se hojně stýkala a stýká většina amerických prezidentů a kandidátů na ně.

Jones Lipinského a virginského židovského kongresmena Franka Wolfa obviňuje, že v Kongresu vedou štvavou kampaň proti Íránů, což může skončit třetí světovou válkou.

Je rovněž přesvědčen, že Amerika jde ke dnu a nebojí se jí dokonce srovnávat s Německem po první světové válce: „naše země se rozpadá po ekonomické, politické, kulturní i vojenské stránce.“ K problému Íránu dodává: „Nemůžeme Íránů dovolit jedinou atomovou hlavici, přesto necháváme Izrael, aby měl jaderných zbraní kolik jen chce. To je přece kravina.“

Ve svém programu například usiluje o stažení amerických vojáků z ciziny, zasazuje se o „American First Trade Policy“ – práci v první řadě pro Američany, ne pro cizince, namísto zbytečné válce s terorismem varuje před Čínou a rovněž varuje i před vytvořením tzv. „Aztlanu“ mexickými imigranty a vyzývá k obraně hranic.

Na otázku koho považuje za svůj politický vzor odpověděl:

Během let mě inspirovala žada amerických politických vůdců. U republikánů obdivuji Teddy Roosevelta, Josepha McCarthyo, Patricka Buchanana a Ronalda Reagana. U demokratů zase guvernéra George Wallce a kongresmenku Cynthia McKinney za její vystoupení proti režimu apartheidu v Izraeli.

 

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: