Skip to content

Lotyšsko zůstává hrdé!

18/03/2012

Jako každoročně se i letos v březnu uskutečnil v hlavním městě Lotyšska Rize pochod uskutečnil vzpomínkový pochod lotyšských dobrovolníků Waffen SS. Dokonce i lotyšský prezident Andris Berzins se o mužích SS vyjádřil v tom smyslu, že nebyli zločinci a zaslouží si uznání.

Lotyšů se sešlo úctyhodných 1500. Tedy pochodu se účastnili nejen veteráni, ale i lotyšští národovci a mladá generace, věrná odkazu. Podobné pochody a hrdost se drží i v dalších baltských zemičkách.

Samozřejmě, Rusové a Židé prskají, cože si to Lotyši dovolují oslavovat „vrahy,“ kteří se měli údajně podílet na holokaustu a tak vůbec. Problém je však ten, že kdyby Rusové a hlavně Židé v řadách bolševiků nedělali bordel první, tedy nemasakrovali Balty a nestěhovali je na Sibiř, asi by se nesetkali s takovým zacházením, že i Němci museli Balty krotit. Nespokojené brblání zní dokonce i z Ameriky, kde se hrozí obrození nacismu, když „Waffen SS opět mašíruje Evropu.“

Jen ať si brblají, jen ať se bojí naší hrdosti, která stojí v opozici jejich zkaženému světu!

Reklamy
komentářů 20 leave one →
 1. Ahaman permalink
  18/03/2012 10:59

  Území těch „baltských zemiček“ patrně mělo obrovský význam při formování jednoho ze středisek bílé rasy a to se samozřejmě dodnes odráží v jejich kultuře, povaze a jazycích. Z tohoto hlediska by si zasloužily daleko více pozornosti.

 2. runner permalink
  18/03/2012 19:33

  Jen by mě zajímalo, proč jsou v článku dáváni Rusové s Źidy do jednoho pytle? Osobně pochybuji o tom, že by brblali Rusové, možná brblají ruští bolševici nebo liberálové, ale Rusové jako takoví asi ne a už určitě ne ruští nacionalisti, protože ti se, alespoň pokud vím, poctivě snaží odstranit z hlav lidí stále přetrvávající šovinismus. Nedávno jsem na ruském Odporu (než byl jejich účet zrušen) četl stížnost na kapelu PWA a jejich protiruský šovinismus. Tohle bychom už opravdu měli nechat minulosti a podpořit se navzájem v našem společném úsilí, ne vyhledávat spory z doby před šedesáti lety. Evropa končí na Uralu, ne na lotyšsko – ruských hranicích!

 3. 18/03/2012 21:19

  Já zase nechápu, proč se v tom šotu z té TV objevují vojáci z Luftwaffe. Tam asi Baltové nesloužili, ne? Ani si to nemusíte pouštět, ty výložky jsou vidět hned.

 4. 18/03/2012 21:45

  runner: Rusy jsem měl na mysli ruskou menšinu, Kreml a ruské bolševiky, liberály a podobný ksindl. Druhá zmíňka byla opět míněna na ruské bolševiky.

  Myslič:myslíš ty dobové černobílé záběry? Většinou všechna média na tady to kašlou a prostě dávaj co maj po ruce 🙂

 5. tek permalink
  20/03/2012 10:58

  Ad Myslič – sloužili v Lotyšské letecké legii, 3 letky lehkých bombardovacích dvouplošníků Po-2…
  Dalších víc jakl 10 000 sloužilo jako pomocníci Luftwaffe v Německu. Nepochybuji, že jsou v zpravodajství pravidelně vydáváni za židobijné esesáky …
  http://ww2total.com/WW2/History/Orders-of-Battle/Axis-Minors/Russian-Troops.htm

 6. 20/03/2012 15:52

  tek :

  Díky moc za info! Tohle jsem vůbec netušil, jdu googlit 🙂

 7. Koukol permalink
  21/03/2012 16:24

  Nejsou Lotyši jediní v Evropě, kteří bez přetvářky se „hlásí“ k Hitlerovi? Údajně existovali i český a moravský jednotky SS, ale zřejmě jen na papíře…

 8. 21/03/2012 21:15

  No, tak zrovna Lotyši Němce normálně nikdy moc nemuseli. Spolu s Estonci si užili tak nechutnou germanizaci, že málem dopadli jako Prusové. Jen co vyhnali v osumnáctém roce bolševiky a poprvé v dějinách měli vlastní stát, už se jim tam chystali zase zůstat Němci, kteří jim původně od bolšánů pomohli. Tak Lotyši ještě museli vypráskat Germány…
  Pak tam napochodoval Stalin a začlo to na novo. Když je přišli Němci „osvobodit“, tak jim naslibovali hory doly, ale samostatnost jim nevrátili. „Ministr pro okupovaná území na Východě“ Rosenberg (sám baltský Němec) ani náhodou nepočítal, že by obnovil samostatnost Pobaltí. Lotyši prostě šli s tím, kdo pro ně představoval menší zlo.

 9. izak permalink
  21/03/2012 21:48

  Ceske, moravske ani slezske jednotky SS ani wermachtu nebyly.
  Ale cesti nemci, co se hlasili k risskemu obcanstvi samozrejme rukovali do wermachtu a ti lepsi do specialnich jednotek SS.
  Jak jiste vsichni vime, jednotky SS byly elitni specialni jednotky, tedy se tam nedostal kazdy a byla cest, pro ne slouzit.
  Tak nejak nechapu, proc je spojuji porad s koncentraky, kdyz 99% jednotek SS s koncentraky nemela nic spolecneho, to byla jen jedna politicka cast SS, ktere meli ostatni vojaci s techto jednotek za sraby, co jen vyhybaji boji.

  Je zajimave, jak jsou nedustojne dehonostovany, vysmivam ja se snad specialnim jednotkam USA, Anglie ci Francie ?
  Za sve predky muzu rict, ze jednotky SS byly v pohode a stejne jako wermacht se zde chovali slusne a dodrzovali zakony.
  Coz nemuzu rict o rude armade, nebo leteckym jednotkam Anglie ci USA, kteri nas temer po valce v dobe, kdy wermacht zdrhal domu jak mohl, tedy v dobe, kdy uz davno vedeli, ze je po vsem bombardovali fosforem, bombardovali civilni obyvatelstvo, tedy ja za sebe mam jasno, nepritel je u me ten, kdo zde vrazdil nevinne lidi, tak nejak nechapu, proc se nam mstili, nebyli to oni, kod nas dali do rukou zradce a totalitni zrudy Masaryka ? nedali na Francii a pak, kdy meli sve velkohube kecy naplnit, tak nas zase dali Nemecku ? … tak za co se nam mstili ? … msta na civilnich obyvatelich je valecny zlocin ! to jen k tomu, kdo je zde valecny zlocinec … a tyhle zrudy, co zacali s bombardovanim civilistu dnes budou neco rikat o jednotkach SS ? … vzdyt na to nemaji pravo, nemeji v sobe ani tolik slusnosti, aby se lidem omluvili za sve valecne zlociny.

 10. Koukol permalink
  21/03/2012 23:45

  Hitler si to svou „germanizací“ podělal i u Švédů, ale Lotyši jsou jediní, pokud vím, co se takhle připomínají.

 11. 22/03/2012 14:43

  Estonci taky pochodujou 🙂

 12. Koukol permalink
  22/03/2012 17:26

  To, že se nic u nás neděje je ostuda. Nebyli to právě čeští fašisté, kteří pomáhali Masarykovi zakládat ČSR?

 13. 23/03/2012 16:16

  Koukol:

  Jistě a on je za to vyházel z armády a nechal v ní staré rakouské oficíry, jako byl c.k. polní podmaršálek Podhajský….

 14. Koukol permalink
  23/03/2012 16:39

  Češké fašisty neměl rád ani Masaryk, ani A. H., o komunistech ani nemluvím. Ale to by se zamlčovat nemělo!

 15. Koukol permalink
  23/03/2012 18:18

  Oprava: České… :-/ pardon!

 16. Koukol permalink
  23/03/2012 18:30

  izak: SS samozřejmě byly speciální jednotky, ale divize Totenkopf začínala jako stráž koncetračních táborů. I Teodor Eike zmiňoval důležitost toho úkolu: Bránit před vnitřním nepřítelem.

 17. 02/04/2012 09:20

  Vždycky, když vidím něco podobného jako je tento příspěvek a video, tak mě zahřeje u srdce vědomí, že lidé se snad jednou probudi, hodí prolhanou Wikipédii do koše a konečně začnou hledat pravdu. Tu historickou pravdu. Ne tu kterou nás krmí všelijací přizdisráči co píši své pravdy na Wikipedii.

 18. Radola permalink
  24/02/2013 11:35

  to Myslič: generál Podhajský byl český vlastenec, i když jeho služba začínala v tehdejší c. ak. armádě.

 19. odin58 permalink
  24/02/2013 14:12

  Republika se k nemu zachovala priznacne pro skutecneho vlastence. Nova csl. armada potrebovla kvalitni stabni dustojniky a legionarske „rychlokvasky“ az na vyjimky byli vojnsti diletanti, takze museli volens nolens tolerovat byvale „nepratele“ na stabnich postech.

 20. odin58 permalink
  24/02/2013 14:19

  K otazce zda Cesi slouzili u SS: pokud vim tak jediny Cech slouzici u Waffen-SS byl Igor Moravec, syn protektoratniho ministra a byvaleho plk. gen. st. csl. armady Emanuela Moravce, kteremu otec u Himmlera zaridli vyjimku. Jeho bratr slouzil u Wehrmachtu a myslim. ze zustal nzvestny. Igor se po valce skryval a kdyz byl odhalen padl pri prestrelce pri pokusu jej zatknout

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: