Skip to content

Král Šumavy – Psychologický profil záškodníka

02/07/2012

Podívejme se, jak charakterizuje politického záškodníkapolicejní literatura – ať už se jedná o islámského fundamentalistu, bílého separatistu nebo třeba levicového extremistu.

Politický záškodník je idealista s pevným světonázorem, výborný řečník a vysokoškolsky vzdělaný člověk (nejčastěji lékař a stavební inženýr) mezi devatenácti a třiceti lety. Je to člověk s železnou, nezlomnou vůlí, nadlidsky pilný a vytrvalý, s přísným, dokonalým sebeovládáním a sebekázní.

Skutečný politický bojovník pracuje skrytě, je to člověk dvojí tváře, je skromný, skrytý, nenápadný a neviditelný. Jeho mysl je soustředěná, jasná, chladná a klidná, je duševně vyrovnaný, připravený obětovat vše, aby dosáhl svých cílů. Je schopen maximální koncentrace. Dokáže se hodinu plně soustředit na jedinou myšlenku či představu bez myšlenkového odbočení či přerušení.

Ve chvílích bolesti, zimy, chladu, stresu, psychického vypětí, nedostatku spánku, vody a jídla i ve špatných hygienických podmínkách je jako doma. Všechny tyto útrapy, mohou patřit k jeho povolání, dokáže bez okolků snášet celé týdny, aniž by způsobily vývin nějaké poruchy.

Takový člověk si je vědom toho, že jeho poslání mu neumoňuje žít pohodlný život občana v buržoazním slova smyslu.

Je to člověk přísně zásadový, důsledný a nekompromisní. Své vyšší cíle uskutečňuje s ryzí bezohledností, vyžaduje respekt a vyhledává publicitu pro své ideje.

Nepije příliš alkohol, velice často je čistý abstinent, nikdy nekouří a nebere žádné omamné látky.

Skutečný politický záškodník – bojovník proti systému – bývá podle statistik velice inteligentní. Má prvotřídní vizuálně-prostorové, logické a kombinační schopnosti. Proto je lstivý a skvělý stratég a taktik. Bývá často také brilantní matematik, logik, šachista nebo fyzik.

Nedělá mu problém seznamovat se s novými lidmi, ale přesto společnost nevyhledává. Má zcela radikální postoje a uchyluje se k extrémním řešením svých problémů. Každou polovičatost vnímá jako znamení vnitřního rozkladu.

Nemá potřebu kochat se vlastními úspěchy, vyhrožovat či budovat svou pověst. Nesmí být zapomenuto, že vede-li tvrdou válku, jedná za všech okolností zcela skrytě. Nebojuje pro čest, bojuje aby vyhrál.

Takový člověk je zcela nezlomný a nikdy nepodléhá žádné lítosti a sebelítosti.

A na závěr jedna perlička pro policejní psychology – jestliže takto podle vás vypadá zlý bojovník proti systému (tedy onen vybájený extremista), mohu jen spokojeně dodat:

Jestliže jsou mezi námi tací lidé, mám z toho ohromnou radost, protože takto a pouze takto má vypadat budoucí intelektuální elita !

Postupně jsem prošel metodami parlamentního boje – probral jsem úlohu propagandy a budování struktur. V dalším díle zevrubně vylíčím potřeby boje o ulice a vyzdvihnu úlohu pěsti.

kralsumavy

komentářů 5 leave one →
 1. Al. permalink
  02/07/2012 20:58

  Geniální

 2. frodo permalink
  03/07/2012 11:07

  Text hodný Krále. A řekl bych, že nejen Šumavy.

 3. runner permalink
  10/07/2012 22:08

  To je masakr!!! 😀

  „Ve chvílích bolesti, zimy, chladu, stresu, psychického vypětí, nedostatku spánku, vody a jídla i ve špatných hygienických podmínkách je jako doma. Všechny tyto útrapy, mohou patřit k jeho povolání, dokáže bez okolků snášet celé týdny, aniž by způsobily vývin nějaké poruchy.“

  To jako že lékaři a stavební inženýři musejí ve svém povolání snášet bolest, zimu, hlad a navíc musejí pracovat ve špatných hygienických podmínkách??? No tak to teda pěkně děkuju, být jimi, tak bych ředitele nemocnice nebo majitele stavební firmy pěkně pohnal k zodpovědnosti! A špatné hygienické podmínky v nemocnici??? Tak to už je uplně úlet, tam musí být asi docela vysoká úmrtnost pacientů! Ale dobrá zpráva je, že když už lékař celé týdny trpí zimou, hladem a nevyspáním, přesto je pak schopen provést operaci slepého střeva, byť by i pacient zemřel vlivem špatných hygienických podmínek na kritickou sepsi z infikovaných skalpelů a nesterilních obvazů 😀

  „Skutečný politický záškodník – bojovník proti systému – bývá podle statistik velice inteligentní.“

  No to bych tedy ty statistiky chtěl vidět. Můžeš tady zanechat nějakej odkaz, kde se dá taková statistika vidět? Zajímalo by mě totiž, kolika záškodníkům měřili IQ a kolik tedy to jejich IQ bylo, když to jsou všechno brilantní matematici, šachisti a logici, k tomu ještě doktoři a inženýři, kteří snášejí zimu, hlad a nikdy se nesprchujou. A taky by mě zajímalo, která konkrétní osoba je takovým modelovým politickým záškodníkem? Můžeš někoho jmenovat jako příklad? To víš, příklady táhnou, tak by nebylo na škodu někoho takového, kdo sice „nevyhledávé společnost“ a přesto „vyhledává publicitu pro své ideje“, uvést jako vzor, abychom se my joudové mohli k někomu takovému s obdivem zahledět a pokusit se ho nesměle napodobit 🙂 Zatím jsem viděl hodně politických záškodníků, jako třeba Topolánka, Havla, Kalouska nebo Johna, ale žádnej z nich tyhle vlastnosti neměl a předpokládám, že každej z nich se denně sprchuje 😀

  Králi Šumavy, ty jsi tedy borec!

 4. runner permalink
  10/07/2012 22:09

  frodo: Jo, text hodný krále. Ale ne Šumavy, spíš Bohnic nebo Černovic 😀

 5. anti-runner permalink
  12/07/2012 18:49

  runner: Známý internetový břídil a kecal runneer vypustil do étru své moudro. Koho by měly zajímat mISTROVY pocity a nálady? V prvé řadě nepochopil vůbec obsah textů: dělejte něco se sebou… nebo se mu to z nějakého důvodu nehodí?
  Být více realista? To znamená napsat další z nekonečné řady článků o tom, co by měl kdo kde udělat? Opravdu „realistické“.
  Články Krále Š. nelze brát doslova; na někoho však mohou působit silně inspirativně. A to je stokrát cennější, než další psaná hovadina o tom, co je špatně..

  Když se vám něco nelíbí tak se k tomu nevyjadřujte.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: