Skip to content

Ta naše letní demokratická pohoda

30/08/2012

Jak úžasné žít v systému neschopném přiznat vlastní neschopnost, kde vládne průměrná většina, jež již pouhým narozením (jaký to světoborný čin!) získala tolik práv a výsad, až se jeden diví jak je to možné. Pak se ani nemůžeme divit jakým myšlením je tato prázdná nádoba prostoupena. Všichni jsme si rovni a tak idealista schopný obrovských obětí je roven neschopnému zbabělci nebo parazitovi. Pak není divu, když se podobných rádoby expertů sejde hned několik a spustí hysterický nářek v momentě, kdy jejich názor není brán vážně, protože není důvod, aby byl. Stejně jako si člověk není s člověk roven, tak nemůže být ani jejich názor. Jedna věc je moci vyjadřovat svůj názor a druhý je nutit ho někomu, komu na něm nesejde, ale protože „většina má pravdu“ tak se musí hysterické demokratické mase ustoupit a zničit čapí rodinku. Zatímco ve zdravé společnosti jsou odpovědnému člověku předloženy možnosti a rady, aby on rozhodl, v naší společnosti odpovědný člověk neexistuje a tak je ten, kdo disponuje nějakou autoritou, povinován nezodpovědné a sobecké většině.

Podle jednoho ornitologa tento případ dokazuje, že webkamery v hnízdech nejsou dobrý nápad a tak od nich zřejmě v budoucnu upustí. Ne, pane ornitologu, kamery nejsou špatný nápad. Demokracie je.

Podobná vyvolenost, teď člověka nad vším živým, nám samozřejmě rovněž není ničím cizím, právě je zcela „normálním.“ Jak pokrytecké si myslet, že nejen všichni lidé jsou si rovni, ale že všichni jsou hodnotnější než cokoli jiného živého. Demokracie všem lidem zaručuje naprostou rovnost, zaručuje mu falešnou představu, že je něčím víc než čím ve skutečnosti je, že je víc než vše živé na tomto světě. Že i ta nejhorší a nejohyzdnější ze všech lidských kreatur je lepší a hezčí než cokoli z říše zvířat.

S touto svou vyvoleností darovanou lidstvu skvělým Jahvem (tedy až po tom co ji dal Židům) se nelze ani divit, že Jahve bude svůj majetek žárlivě střežit. Podobné manýry o „posvátnosti života“ samozřejmě přejala i demokracie a nelze se ničemu divit. Nepotřebuje růst, vyvíjet se, stačí ji mrtvolné přežívání. Žid zná jen tento život, v tomto životě je vyvoleným, předurčeným vládnout světu a tak ho nic jiného netrápí. Západ prostě nutí žít i ty, jež jen pouhým žitím nepředstavitelně trpí a rádi by se tohoto utrpení zbavili. Přežívat za každou cenu; přežívat v otroctví a bolesti; přežívat na řetězu nebo na nemocničním lůžku napojen na nejrůznější přístroje až do konce života; v tom není rozdíl a pro nesvobodného člověka ani být nemůže, ten vyměnil svou svobodu za iluzi vlády, ‚volnost‘ a chvilku krátkodobého „štěstí.“

Naše budoucí Hnutí by mělo nepokrytě proti demokracii, dlouhodobě jedné z nejhorších forem vlády, vystupovat a tudíž musí začít u kritiky jejího „ducha“ a smýšlení, které tuto prázdnou, křehkou nádobu drží pohromadě.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
  1. Freda permalink
    31/08/2012 09:11

    Někdo objevil Ameriku 🙂 Pořád ale lepší pozdě než nikdy.

  2. Whitegolfer permalink
    02/09/2012 10:58

    Primárně nevidím problém v demokraci, ale v tom, že některým byly dány práva, a už ne povinosti! :-/

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: