Skip to content

Výročí narození Sávitrí Déví

30/09/2012

Sávitrí Déví, říjen 1927 (převzato z Archívu Sávitrí Déví, viz níže)

Dnešním dnem si připomínáme již 107. výročí narození Sávitrí Déví Mukherdží, rozené Maximiani Portasové, jedné z nejvlivnějších filosofek poválečného národního socialismu. Protože jsem již nějakou dobu nezveřejňoval překlady jejích děl, musím vám to nyní vynahradit. Tedy počínaje nadcházejícím týdnem až do 22. října, 30. výročí její smrti, zde budu od zakladatelky hitlerovského esoterismu nepravidelně uveřejňovat překlady různých věcí. Někdy půjde o celé kapitoly, jindy zase jen o výňatky z děl, které přiblíží jednotlivé body a názory filosofie Sávitrí Déví.

Krom toho samozřejmě doporučuji přečíst krátký životopis a shrnutí díla od R.G. Fowlera, správce Archívu Sávitrí Déví. Dále určitě neuděláte chybu, když navštívíte místní stránku Sávitrí speciálně věnovanou, kde najdete nejen překlady dvou článků (z nichž zvláště ten druhý silně doporučuji), ale také jednu kapitolu Blesku a slunce a šest kapitol Zlata v peci (na jehož celém překladu stále pomalu pracuji). Více z českých textů mohu zmínit snad jen knihu Hitlerova kněžka, kterou předpokládám stejně většina z vás má již doma.

Vzpomeňme dnes tedy velmi osobitý život této jedinečné ženy proti času, která celý svůj dlouhý život vedla zápas za svůj ideál, za své myšlenky; život jedinečné ženy, kterou nezlomilo věznění, špatný zrak ani stáří a která neúnavně a po celý svůj život vedla boj za učení národního socialismu, cestě k vyššímu člověku, za lásku ke zvířatům a přírodě, namísto k chorobnému lidstvu, a za dávno ztracené uvědomění, tradici a bohy, namísto pokrytectví a sobectví moderního světa.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: