Skip to content

Rumunští nacionalisté proti cikánské kriminalitě

29/10/2012

Více než stovka nacionalistů se v sobotu 20. října sešla v Temešváru na pochodu místní pobočky organizace Noua Dreapta proti zvyšující se agresivitě a kriminalitě cikánských klanů a proti realitní bytové mafii. Většina účastníků byla členy nebo sympatizanty nacionalistických organizací, ale rovněž také fanoušci fotbalového týmu ASU Politehnica, právníci, oběti cikánské kriminality a dokonce byl přítomen i člen obecní rady.

„Sešli jsme se zde kvůli tomu, že problémy s cikánskou kriminalitou se nejenže neřeší, ale ve skutečnosti se stupňují. Všichni jsme to viděli, například na onkologické klinice a mlýnu. Důvodem této manifestace je přilákání pozornosti místních úřadů k problémům a kriminalitě cikánských klanů, kterým naše město čelí.“ řekl Bogdan Popa, vůdce místní pobočky Noua Deapta, médiím.

„Bohužel, reakce obyvatelstva je malá. Lidé si stěžují, ale nechtějí vyjít do ulic a postavit se za svá práva. Chceme, aby úřady dělaly svou práci a zjistily, kde Cikáni berou své peníze,“ pokračoval Popa.

Pochod začal kolem 14 hodiny na Trajánově náměstí, v části města s většinovou cikánskou populací. Nacionalisté skandovali „Cikáni a mafie nám ničí pověst,“ „Temešváre, probuď se,“ „Cikáni, nezapomeňte, že vy Rumunsko nevlastníte,“ „Temešvár netoleruje cikánské chování,“ „Sociální spravedlnost, nacionální spravedlnost.“ Krom toho nacionalisté nesli dva transparenty „Nechceme cikánské klany v rumunských městech“ a „Pro bezpečné město – Proti kriminalitě.“

Mladí lidé s trikolórou a zeleným keltským křížem prošli kolem radnice a skončili u budovy soudu. Byly proneseny projevy členů Noua Dreapta, ve kterých zaznělo, že pro konec manifestace zvolili schválně tuto budovu, protože bez přičinění místních úřadů, zkorumpované policie a magistrátu, by cikánští kriminálníci nemohli tak snadno podvody získat historické budovy města.

Tudor Ionescu, národní vůdce Noua Dreapta, pronesl rovněž projev. Carmen Obarsanuová byla také přítomna; minulý rok, kdy u soudu bránila rumunskou rodinu, oběť cikánské realitní kriminality, byla napadena členy cikánského klanu Carpaci. Byl přítomen i místní vůdce Bogdan Herzog, zakladatel Banátské ligy.

Další fotografie na frontpress.ro

Reklamy
One Comment leave one →
  1. WalterDonath permalink
    29/10/2012 20:31

    Bogdan Herzog … 🙂 Vidím, že ten zvyšok banátskych Nemcov, ktorí tam mohli zostať a nepodľahli asimilácii, sa znovu aktivizuje.
    Mimochodom: myslím, že konkrétne pri správe srbského Banátu (i keď Temešváru sa to netýkalo) bolo v zásade dobrým riešením, že miestni Nemci tam v r. 1941-44 mali hlavné slovo, pričom v menšej miere mohli do správy zasahovať aj Maďari a Rumuni žijúci v tej oblasti. Teda nevládli tam Srbi, hoci tvorili relatívnu väčšinu obyvateľstva. Často to však boli iba osadníci, ktorí tam boli v r. 1920-1941 „nahnaní“ belehradskou vládou, len aby narušili pôvodné autochtónne osídlenie.
    Už mnohokrát sa totiž ukázalo, že správa Banátu v rukách Srbov spôsobuje chaos a zaostalosť. Nič proti nim, ale v niektorých prípadoch je výsledok len o málo lepší, než keby tam vládli Cigáni. Všetkým tunajším „srbofilom“ sa ospravedlňujem 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: