Skip to content

Šťastné a veselé

24/12/2012

HITLER/JAEGER FILE

Všem čtenářům Radikálního obrození přeji šťastné prožití vánočních svátků.

Jak jistě většina z Vás ví, Vánoce mají bohatou tradici a symboliku.

Vánoce jsou pro nás jedním z nejsvatějších dnů v roce:

Starověcí Árijci uctívali Slunce jako zdroj energie a života, a klaněli se zářivému, zlatému kotouči, nositeli světla a síly, když postupovalo oblohou ve své velikosti, jako mýtický kočár.

Vymysleli unikátní grafický symbol reprezentující Slunce, prapůvodní energii a shovívavost. To byla svastika, čtyř ramenné, pravoúhlé kolo, zdánlivě připravené se otočit ve směru hodinových ručiček, tvar, jehož ramena třímala štěstí ve všech čtyřech hlavních směrech.

V pozdějších časech, kdy lidé začali zapomínat, tento svatý symbol světla a života byl znovu vztyčen a vysvěcen tím, kdo přišel na svět, aby nám připomněl náš věčný árijský osud.

A tak, opět, tak jak Slunce dosáhne svého nejnižšího bodu v severních zeměpisných šířkách, připomíná nám věčné poselství těchto dnů: že Slunce se vždy vrátí, že přemůže Temnotu a že jeho vítězství, které symbolizuje nesmrtelná svastika, je nezastavitelné.

V tomto čase, kdy posíláme přání všeho nejlepšího, šťastných Vánoc, tak se i připravujeme na návrat lepšího věku, který nám byl přislíben a který je ještě před námi.

Tvář pravdy zůstává skryta za zlatým kruhem. Odkryj ji, Bože světla, aby ji uzřeli ti, kteří milují pravdu!

Ó, Slunce, život dávající, potomku Boha Stvoření, ty osamělý pozorovateli nebes! Rozšiřuj světlo své, odhal svoji oslnivou krásu, bych pohleděl na Tvoji zářící podobu. Tvůj Duch, který je daleko uvnitř Tebe je moje vlastní nejvnitřnější duše.

(přeložil xakru, převzato z New Order)

Když se led zmocnil světa a zima trvala víc než šest měsíců, stal se návrat slunce požehnáním, osvobozením. Bylo to znamení vzkříšeného života. Tak se v lidských myslích zrodil Věčný návrat a symbol vyjadřující mnoho vypovídající syntézu: Kříž uvnitř kruhu. Návrat, znovuzrození, reinkarnace, to vše nastávající během zimního slunovratu, kdy světlo dosáhne svého nejnižšího bodu, svého úpadku, další známka návratu. Půlnoc je pravým polednem a vice versa. Tehdy je Vykupitel ukřižován, slunce jež zemře a je znovuzrozeno. Kříž uvnitř kruhu. Přesně to je Wirthovo sluneční křesťanství. Dokonce i dnes oslavujeme narození Krista o zimním slunovratu. Toto 16 000 let staré náboženství vyjádřené v Serie Sacra, odpovídající spiritualizaci Přírody. Stejně jako objevení, pocítění, za hranicemi každého přírodního úkazu a v dramatu každoročního Světla, kdy se ona „jiná věc“ projevuje sama, Nostalgie zanechaná za vracejícím se Archetypem, pravda přicházející z hvězd. Protože za Sluncem leží ještě jiné Slunce. A zbožný člověk pradávných dob adaptoval události svého života na Rituál, který interpretoval a jenž vykonával. Jeho vlastní smrt musí být životem. Půlnoc musí být jeho polednem.

[…]

Zimní slunovrat byl považován za rovnoměrný bod mezi dvanácti nocemi zasvěcenými Otci Ásů, kteří vystavěli pyramidy, na jejichž špičky přibili svastiky. V těchto špičkách vždy hořely Posvátné lampy, značící stálost árijského života, dokonce i v mlhavé noci Kalijugy, kdy vládne Mani, Měsíc. O půlnoci byla do pyramidy vložena Lampa, symbolizující pád hyperborejského člověka, Lampa osvětlující špičku pyramidy. To bylo árijské znovuzrození. Ženy ozdobily Irminsul hvězdami z pleteného rákosí a dubovými listy. Dokonce i dnes se tak slaví nordické Vánoce.

– Miguel Serrano

tumblr_mfj5i9Paws1r0hlzqo1_400

Všem čtenářům Radikálního obrození, všem našim kamarádům a všem lidem hledající s námi Zlatou stezku a Pravdu, opět přeji šťastné prožití vánočních svátků.

A aby se naši nepřátelé necítili ukřivděni, pro ně taky něco mám:

Reklamy
komentářů 13 leave one →
 1. Posolon permalink
  26/12/2012 12:16

  Pěkná demagogie ohledně vzniku svastiky je to sice solární symbol to je pravda,ale okolnosti vzniku,kdo proč a jak? to ti nějak uniká,chápu že jsi asi zanícený germanofil a slovanství ti nic neříká tak bych ti doporučil védy,snad se ti trošku rozsvítí v makovici http://vedy.sk/sk/slovanska_symbolika.php#svastika_pravda_a_loz

 2. 27/12/2012 00:44

  Tobě zase úplně uniká, že tohle neni článek o historii svastiky, ale přání k Vánocům…. Laskavě ty zaslepený slavofile táhni někam, kde je na tvůj šovinismus, nenávist a chytré kecy někdo skutečně zvědavý, protože to jsi právě ty, komu zde uniká pravý smysl.

 3. Antal Antalovič permalink
  27/12/2012 11:57

  Svastika samozřejmě nikdy nebyla solárním symbolem; svastika a solární symbolika jsou obojí rovnocenným symbolem něčeho jiného. Taková věc však nikdy nedojde těm, kdo to ve svých hlavičkách makovičkách nemají úplně v pořádku a mají potřebu tahat z rukávu šovinismus. A to i v tomto čase…

  Já jen poděkuji Midilirdovi za jeho přání a dodatečně totéž udělám i já: jemu přeji příjemné prožití právě probíhajícího dvanáctidenního období a ostatním aby se jim rozsvítilo.

 4. 27/12/2012 20:38

  Díky za přání, Midilirde, a díky za vše, co se na Tvých stránkách tento rok objevilo. Tvůj web se pro mě stává vzácným místem, na které stojí za to přijít. Přeji Ti vše dobré a nenech se vytáčet blby.

 5. NSák permalink
  02/01/2013 11:53

  Jaký máte názor na vedy.sk

  Nejdříve se mi ten obsah stránek celkem líbil.Ovšem postupem času se měl dojem že se různé informace z různých článků navzájem vylučují.Vrchol byl když jsem četl že Němci jsou genetičtí mutanti mimozemšťanů a pravých arijců-slovanů.Nejpravější arijci jsou jen slované v jednu chvíly jsou germáni,keltové atd. bráni jako příbuzné arijské národy v druhý momet jsou to genetičtí mutanti bělochů a mimozemšťanů.Zajímavé je také tvrzení že tataři nebyly mongolští kočovníci ale slované kteří mněly strestat křesťanskou Evropu že se vzdala pohanství.Ale že dodnes je na obyvatelích v některých částech Ruska vidět důsledek těchto asijsijských nájezdů na to už vysvětlení nemají.

 6. Posolon permalink
  08/01/2013 15:39

  Tak za prvé nejsem šovinista ani zaslepený slavofil jenom si zachovávám střízlivý pohled na věc.Za druhé tvoje články mají určitou vypovídající hodnotu,ale jednostranně zaměřenou zkrátka Německo nade všecko a strýček Áda je bůh.Za třetí svoje názory a příspěvky si můžu psát kam chci a pokud se necháš vytočit blbem jako jsem já tak ty svoje stránky radši zruš,sám jsem byl dlouhou dobu NS a proto vím,že není všechno jen černobílé takže nemám důvod tě nenávidět,jenom mi vadí ten neustálý zkreslený a nekritický pohled na Německo v období 2.sv.,v podstatě chceme totéž akorát máme jiná řešení.Teď něco k védám,část článků je přímo opis véd a zbytek pochází z různých zdrojů takže některé informace se můžou navzájem vylučovat,svastika je symbol slunce v jedné kultůře,v druhé podstata stvoření světa a v jiné třeba jenom symbol štěstí nebo ochrana takže tvrdit že to či ono je a není pravda je nepřesné.Pro NSák nikde jsem se nedočetl že by Němci byli genetičtí mutanti takže buďto špatně čtu já nebo někdo jiný taky jsem nikde neviděl zmínku o tom že by nejpravější arijci byli slovani jestli čteš stejně jako píšeš tak se nedivim že v tom máš guláš. Co se týče Ruska tak hojná migrace mongoloidního obyvatelstva nastala po vzniku SSSR ze středoasijských republik a těch pár zbývajících kočovníků z jakutska se snad ani nedá považovat za důsledek nějakého dřívějšího nájezdu pokud kdy nějaký byl.Nebo snad někdo chce tvrdit,že např. Sámové a Laponci ze severu skandinávie a Ruska jsou potomci mongolských nájezdníků v čele s Čingischánem?Velká Tartárie byl dřívejší název pro část Ruska odtud skomolený název Tataři,kteří podnikli trestnou výpravu za genocidu páchanou křesťany na obyvatelstvu kyjevské a malé rusi,které si udržovalo původní víru a byli to bílí slované nikoliv zakrslé křivonohé rákosky,tím bych to asi tak ukončil a děkuju všem oponentům za pozornost.

 7. NSák permalink
  13/01/2013 16:22

  Posolon
  v kapitole
  KOHO PRIŠIEL SPASIŤ JEŽIŠ?

  V minulosti bolo potrebné „vyrobiť“ nemecký národ, pretože bolo jasné, že vojenské podriadenie si Slovanov nebolo možné a museli to kombinovať s inými „metódami“. Okrem iných „techník“, začali tvari často organizovať nájazdy na slovanské zeme, pričom vypaľovali celé dediny a do zajatia brali iba deti a mladé ženy. Tieto predávali na trhoch v Konštantínopole, a potom boli „odtransportované“ do Európy, kde takto „nebadane a prirodzene“ vznikal „nemecký národ“.

  tohle je jedna z konspirací co se mi podařila dohledat.

 8. Milan permalink
  27/03/2013 10:34

  Pěkná pitomost tyhle stránky, pokud mám být vlastenec. nepotřebuji, žádné příklady ze zahraničí a Hitler je pro mě šílenec, co se nebál obětovat lidi pro svou věc. A kam to dotáhl. Jsme lepší než on, tak nevím, proč někdo tak naivně zbožňuje národ, co měl v čele nulu. Mimo to národ, co nás chtěl vyhladit, protože my pro mě nebyly Arijci

 9. NSák permalink
  27/03/2013 22:41

  Kdyby sme byly lepší tak už je tu dávno ,,hnutí vlastenců,, které vyhrálo demokratické volby s nadpoloviční většinou a bylo odhodlané zatočit z tímto bordelem jednou provždy.

  Nule Hitlerovi se podařilo vyhrát s nadpoloviční většinou volby za 13 let my nejsme schopni tohle ani napodobit za 23 let.

  Zkus zapátrat o jiném úhlu pohledu který ti neřekly ve škole nebo ti ho nevtlouky do hlavy media.

  Jinak pokud byl někdo kdo se nebál obětovat lidi pro svou věc byl to Stalin desítky milionů padlo pod jeho režimem a jeho způsobem vedení války.

 10. Antal permalink
  28/03/2013 11:30

  Podle způsobu Milanova vyjádření rozhodně nemám pochyb o tom, kdo je tu nula.

 11. 30/03/2013 20:43

  Milan:

  Nechápu sem proč člověk, který ani nechce pochopi obsah těchto a příbuzných stránek vůbec chodí a komentuje… trochu víc zdravé zvídavosti a nekorektního myšlení neškodí.

  A Hitler nechtěl Čechy vyhladit a ano, Češi byli podle Němců Árijci -> http://nassmer.blogspot.cz/2012/08/definice-arijskeho-puvodu-dle-tzv.html

 12. Walter Donath permalink
  02/04/2013 04:07

  S Midilirdom sa väčšinou nezhodnem, predovšetkým kvôli otázke náboženstva/kresťanstva, ktoré je pre mňa zásadnou a najpodstatnejšou otázkou, ale v tejto konkrétnej veci („slovná prestrelka“ s Milanom) mu musím určite dať zapravdu.
  Či sa to niekomu páči alebo nie, germánske národy skutočne boli tie, ktoré si po najdlhšiu dobu dokázali uchovať podstatné znaky pôvodného indoeurópskeho charakteru, mentality i vonkajšieho vzhľadu, čo spolu s inými faktormi prispievalo k ich vnútornej homogenite. Taktiež v Európe takmer neexistuje stredoveký štát, ktorý by neboli založili alebo aspoň ovplyvnili germánske kmene/národy.
  Tzv. „slovanstvo“ je na rozdiel od toho ukážkovým príkladom krajne heterogénneho spoločenstva (ak sa to ešte vôbec dá objektívne nazvať spoločenstvom), ktoré v rámci jednotlivých indoeurópskych jazykových skupín snáď nemá obdobu. Tieto národy okrem podobného jazyka nemajú spoločné takmer nič iné: odlišujú sa svojim historickým, kultúrnym vývojom, mentalitou ako aj zložením z hľadiska rasových podtypov, tiež ich ľudové tradície sú značne odlišné a nejaký „praslovanský základ“ je veľmi ťažké spoľahlivo zrekonštruovať.
  Ak, samozrejme, nejaký takýto základ vôbec existoval, keďže stále nikto jednoznačne nevyvrátil hypotézu dvojitej etnogenézy Slovanov v karpatsko-podunajskom priestore, z ktorých prvá údajne prebehla približne na prelom 5. a 6. stor. (zrejme Vinidi/Veneti) a druhá niekedy začiatkom 8. stor., pričom o oboch týchto po sebe nasledujúcich kultúrach máme diametrálne odlišné archeologické a historické informácie – rozdiely medzi nimi sú takmer také veľké, akoby išlo o dva úplne odlišné kmene…

  Nehľadiac na to, genetické výskumy nasvedčujú tomu, že väčšina obyvateľstva Čiech a Moravy je priamo odvodená od pôvodných keltských a germánskych kmeňov žijúcich v tomto priestore, pričom Praslovania po svojom príchode tvorili iba akýsi úzky substrát skladajúci sa z náčelníka a jeho širšej družiny, ktorí vnútili pôvodným obyvateľom slovanský jazyk. Možno sa domnievať, že podobne to bolo aj v iných oblastiach strednej Európy, napr. na Slovensku. Tiež je potrebné spomenúť, ako významne sa na etnogenéze moderného českého a slovenského národa podieľal už nie akýsi neurčitý „starogermánsky“ prvok, ale priamo nemecký živel: a to napr. na Slovensku prostredníctvom asimilácie značnej časti karpatských Nemcov žijúcich v slobodných kráľovských mestách a v iných „hosťovských“ osadách. Odhaduje sa, že v 14.-15. stor. až 25-40% obyvateľstva dnešného Slovenska tvorili práve karpatskí Nemci…
  Národy by sa teda v zásade nemali zaraďovať do určitých skupín výhradne podľa používaného jazyka, ale treba zohľadniť aj iné vyššie uvedené faktory, koré sú nemenej dôležité. Nikto nepopiera existenciu (baltsko-)slovanskej vetvy v rámci indoeurópskych jazykov, ale národ je predovšetkým pokrvným spoločenstvom a jazyk je len jedným z jeho atribútov. Aj v tom spočíval fatálny omyl Palackého, Borovského, Masaryka alebo aj ruských panslavistov (ktorí túto ideológiu beztak len využívali na vlastné imperiálne ciele).

  Takisto mi pripadá prapodivné, ak niekto tvrdí, že ruský národ, alebo vôbec východoslovanské národy, v zásade nie sú ovplyvnené ázijskými migráciami a agresiami… Spýtam sa: videli ste už niekedy človeka východobaltského typu? Je vám známy termín „Zlatá Horda“ (tatársko-turkický kmeňový zväz), ktorej museli obyvatelia Kyjevskej Rusi dlho odvádzať tribút a ktorá napomohla preniknutiu ázijských čŕt do ruskej fyziognómie i do ich národnej povahy?
  Mám za to, že východobaltský typ vznikol prevažne spojením nordického typu a spomenutých ázijských, resp. laponských typov, možno s čiastočným prispením alpínskeho typu. Tento typ je v Rusku taký častý, že aj samotný východonordický typ (napr. speváčka Arkony Masha Scream) ním je sčasti ovplyvnený. Výsledkom je popolavoplavá farba vlasov namiesto jasne plavej a vodovomodrá/sivá farba očí namiesto žiarivej modrej. I keď je ťažké povedať, či klasický nordický typ (teutonordický/hallstattský) je skutočne najbližší vzhľadu Praindoeurópanov, alebo sa sformoval až neskôr, určitým vybrúsením v severských podmienkach germánskej pravlasti…

 13. Walter Donath permalink
  02/04/2013 04:27

  Jednoducho, ak chceme uznať indoeurópsku/árijskú ideu za jeden zo stavebných prvkov potenciálneho nového európskeho a transeurópskeho tradicionalistického poriadku (pokiaľ ide o mňa, samozrejme trvám na jej zbavení akýchkoľvek ezoterických a skutočne pohanských nánosov), nie je iná možnosť, než uznať určité postavenie germánskych národov. Následne z dôvodu, že spomedzi nich je dnes nemecký národ najpočetnejším a disponujúcim najväčším počtov historických predpokladov pre túto úlohu, je potrebné uznať nie jeho „nadvládu“, ale určité morálne vodcovstvo. Veríme predsa v hierarchiu, nie v umelé ľavicové nastoľovanie rovnosti, i keď chápem, že v národných otázkach to môže byť ťažšie… Pozrime sa na to však objektívne a zvonka: výkony takmer vo všetkých spoločenských a vedeckých oblastiach hovoria v prípade nemeckého národa jasnou rečou.

  Sir Oswald Mosley vedel, že ani nacionalistická Európa, resp. Európa národov, nemôže v dnešnej dobe existovať ako niekoľko od seba oddelených svetov, ale že Európa musí v zásadných veciach spolupracovať. Táto „integrácia“ pochopiteľne musí mať zásadne odlišnú formu od Európskej únie či RVHP, avšak napriek tomu tu musí existovať: pričom sa ako najvhodnejšie princípy javia kresťanstvo, indoeurópska idea a historický prístup. Osobne som odporcom akéhokoľvek utilitárneho pohľadu na kresťanstvo (ako ho mal napr. Napoleon) a vidím ho vždy ako transcendentnú vieru, nezávislú od čohokoľvek svetského; avšak v záujme poriadku a pokoja nie je všade v Európe možné zaviesť katolícky štát podľa učenia o dvoch mečoch.
  Aj keby to bolo možné, indoeurópska idea a pokrvné súručenstvo IE/árijských národov napriek tomu zotrvávajú holými faktmi. Už veľký filozof katolíckej viery a Tradície, Juan Donoso Cortés, si položil otázku: „Čo môže byť, po láske k Bohu, krajšie ako láska a úcta k národu a predkom?“

  O tvrdeniach o údajnej nacistickej snahe „vyšľachtiť árijskú rasu“ si myslím, že pramenia z hlbokého nepochopenia situácie. Nech to bolo tak či onak, nešlo o pokus vytvoriť niečo úplne nové a neexistujúce, ale skôr o priblíženie sa pomerom, ktoré v Európe boli v časoch árijskej invázie/migrácie. Starí Árijci, typovo značne odlišní od usadených Praeurópanov, tvorili bojovnícku, aristokratickú, panskú vrstvu. Podmanení Praeurópania tvorili najprv služobnú vrstvu, ktorá bola zbavená vlastného jazyka a z jej tradícií sa zachovalo len málo. Neskôr však došlo k zmiešaniu árijských dobyvateľov a týchto Praeurópanov – niekde zostala prevaha árijských ľudí nordického typu a málopočetní Praeurópania boli pohltení árijským usporiadaním spoločnosti, inde táto vrstva takmer zanikla (napr. v Rímskej ríši či v Indii) a prevahu po čase mohlo/nemuselo získať neárijské spoločenské usporiadanie, hoci árijský jazyk (latinčina/sanskrit) sa naďalej zachoval. NSDAP sa teda snažila skôr o návrat k pôvodnému ostrejšiemu vyhraničeniu jednej skupiny (s prevahou staroárijských predkov) od druhej (s prevahou neárijských predkov).

  Ani ja však určite nie som v týchto veciach bez výhrad a vidím možné riziká: u súčasných germánskych národov je značne rozšírený protestantizmus, dokonca aj vyslovene rozkladné smery (marxizmus, feminizmus), a to často viac, než inde v Európe. Často komunikujem s tradicionalistickými katolíkmi (najmä Čechmi) a ich výhrady k týmto názorom pramenia najmä z ich nedôvery voči možnému protestantsko-ľavicovému ovplyvneniu Európy v prípade opätovného nastolenia nemeckej hegemónie. Už v národnom socializme často vidia ten zlovestný ľavicovo-revolučný prvok, hoci ja som toho názoru, že socialistické sklony v NSDAP boli skôr taktikou na získanie širokých más a ich sociálna politika voči nemeckému národu sa zásadne nelíšila od tradičnej hierarchickej sociálnosti.
  Koniec koncov však vieme, že H. Himmler prikázal, aby polícia sledovala činnosť Julia Evolu, keďže sa mu jeho názory zdali „až príliš“ aristokratické, reakcionárske a anti-ľudové…
  Takže vždy sú tu dilemy, ktoré treba riešiť. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: