Skip to content

Paula Hitlerová o svém bratrovi

20/04/2013

Paula Hitlerová

  1. ledna 1896 – 1. června 1960

Dvanáct let po smrti svého bratra, uveřejnila Paula Hitlerová dopis na podporu svého bratra vůči židovstvem kontrolovanému německému tisku.

* * *

Pánové, nikdy nezapomeňte, že vaše jména budou zapomenuta dávno před tím, než vaše těla shnijí v zemi, ale jméno Adolf Hitler bude i nadále světlem v temnotě. Nemůžete utopit jeho památku ve svých lžích ani ji zardousit svýma špinavýma, inkoustem potříštěnýma rukama.

Jeho jméno bude žít na věky v tisícech duší. Jste tak bezvýznamní, že se mu ani nemůžete přiblížit. Miloval Německo. Staral se o něj, a když bojoval za čest a úctu, bojoval za německou čest a úctu. A když už nic nezbývalo, dal svůj život za Německo.

Co jste dali vy? Který z vás by dal za Německo svůj život? Vše co vás zajímá je bohatství, moc a nikdy nekončící pohodlný život. Myslíte-li na Německo, myslíte na něj bez odpovědnosti a zájmu.

V tomhle mi věřte: Führerova naprostá obětavost slovem i skutky mu sama zaručuje nesmrtelnost. Skutečnost, že jeho trpký boj za německou velikost nebyl korunován úspěchem jako například Cromwellův v Británii, má co do činění s mentalitou lidí, kteří do něj byli zapojeni. Na jednu stranu je charakter Angličanů nečestný, ovládaný závistí, namyšleností a malým uvažováním. Avšak Cromwell nikdy nezapomněl na to, že je Angličan, věrný své koruně. Na druhou stranu, vy se svou potřebou uznání nejste nikdy v první řadě Němci. A tudíž je vám jedno, zničíte-li celý národ. Vaše jediná myšlenka je vždy já první, já druhý, já třetí. Ve vaší bezvýznamnosti nikdy nepomyslíte na blahobyt národa a s touto vaší ubohou filosofií se snažíte zabránit nesmrtelnosti tak velkého člověka?

~Paula Hitlerová, Berchtesgaden, 1. května 1957

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: