Skip to content

108. výročí narození Sávitrí Déví Mukherdží

30/09/2013

photo-savitri15

Vezměte mě, tak nehodnou jaká jsem, a učiňte ze mě nástroj oslav Jeho, který zemřel v žalu, rozdrcen árijským lidem . . . který si On tolik přál zachránit před úpadkem, a této země a Jeho lidu, který zřejmě trpěl „pro nic za nic“ — Nechte mě pomoci, aby netrpěl „pro nic“!

Tak se modlila Sávitrí při první návštěvě válkou zničeného Německa. Dnes skutečně můžeme říct, že celé dílo Sávitrí Déví tuto modlitbu následuje. Zápas, který za druhé světové války vedlo Národně socialistické hnutí, nebylo „pro nic“. Stejně tak „pro nic“ nebyl celoživotní zápas Sávitrí Déví, jejíž 108. výročí narození si dnes připomínáme.

Sávitrí Déví, vlastním jménem Maximiani Portasová, se narodila 30. září 1905 ve Francii a její asketický život představoval neustálý boj za to, co jí bylo drahé: národní socialismus a práva zvířat a ochrana přírody obecně. Prvnímu tématu se věnuje ve většině svých děl a to hned z různých pohledů a druhému snad úplně ve všech. Krom těchto témat Sávitrí napsala několik brožur pro hindské nacionalistické hnutí a několik knih věnujících se egyptskému faraónovi Achnatonovi.

O Sávitrí Déví vyšla v češtině kniha „Hitlerova kněžka,“ kterou všem zájemcům o studium života a díla této neobyčejné filosofky doporučujeme. Pro stručný nástin jejího života a díla stejně dobře poslouží text od R. G. Fowlera, který také spravuje on-line archiv mající za cíl shromáždit a prezentovat veškeré dílo Sávitrí.

Z doposud přeložených děl doporučujeme novým čtenářům a zájemcům o její dílo začít s těmito kapitolami jejích knih:

Cyklické vnímání dějin

Čas a násilí

Člověk v čase, nad časem a proti času

Náboženství silných

Dále bylo v příslušné sekci zde na stránkách zveřejněno množství dalších kapitol a článků a další budou přibývat.

Minulý rok jsme zde k výročí narození této pozoruhodné ženy publikovali velký počet textů. Letos bude tento počet mnohem menší, za to však můžeme našim čtenářům sdělit velmi dobrou zprávu: kniha Zlato v peci je už nějakou dobu kompletně přeložena a nyní se pracuje na korekcích! Tímto bych chtěl rovněž za sebe poděkovat všem, kdo se na korekcích přeložených částí díla Sávitrí Déví podíleli a stále podílejí. Bez nich by překlad díla této velké bojovnice národního socialismu nebyl takový, jaký je! Ještě však uplyne nějaký čas, než Vám, věrným čtenářům, budeme moci tento úplný překlad nabídnout, protože nechceme opravy příliš uspěchat. Zároveň jsme započali s překladem snad nejdůležitější knihy Sávitrí Déví vůbec, Blesku a slunce, ze které jsme zde na stránkách v minulých letech publikovali kapitoly 1,2,3 a 12.

Sávitrí zcela určitě není autor obtížný a rozsáhlý, tak jako například Miguel Serrano nebo Julius Evola (když si tedy odmyslíme někdy skutečně šílenou interpunkci), za to může být pro některé čtenáře těžko stravitelná hlavně kvůli svému někdy hodně zřejmému fanatismu. Přesto je jednou z nejdůležitějších autorek a filosofek poválečného národního socialismu. Zatímco naši nepřátelé vidí v myšlence národního socialismu čiré zlo představující válkychtivý militarismus, krutost, kult moci, násilí, vražd a utrpení, Sávitrí se k národnímu socialismu přimkla hlavně kvůli jeho estetice a laskavosti, kvůli vyššímu člověku, který měl z národního socialismu vyvstat, a který musí být nemilosrdný, nikoli krutý, aby svou nezdolnou silou a vůlí rozrazil temnotu úpadku, jenž nás obklopuje a nechal opět zemi a její lid spatřit světlo skutečného slunce, slunce Zlatého věku.

Sávitrí Déví snila o lepším světě a nebála se o něm mluvit. Nebála se mluvit ani o pokrytectví a zlu dnešního světa. Celý život bojovala za to, čemu věřila a tak navždy zůstane v našich srdcích jako velká válečnice za věc národního socialismu a obrození árijského světa.

Heil Sávitrí Déví Mukherdží!

Zdar našemu zápasu a zdar vítězství!

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Miro TT permalink
    15/10/2013 12:27

    Veľká vdaka za akékoľvek informácie, články, preklady, ale aj pripravované knihy o tejto Veľkej žene! Skvelá práca.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: