Skip to content

Nacionální socialismus jako zrcadlo duše

04/12/2013
by

 

Svou ochotou využívat (či svou neochotou odsuzovat) nacionálně socialistickou symboliku si nepochybně působíme určité problémy. Dozví-li se běžný člověk, že nemáme problém se zabývat tímto „zhmotněním absolutního zla“, rychle nás odsoudí. Takovým rozumbradům však můžeme říci jen jedno:

Nacionální socialismus je jako zrcadlo: každému pomáhá odhalit tajemství jeho vlastní duše. Vy v něm vidíte zločiny, vraždění a smrt; my v něm vidíme obrodu Evropy, zachování života naší rasy a duchovní probuzení. Co to vypovídá o nás a co o vás?

Hledáte v nás to nejhorší; my v sobě hledáme to nejlepší a tomu chceme dát povstat.

Vítězství zdar, kamarádi!

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. Jan Čáka permalink
  04/12/2013 16:55

  Ideologií a myšlenkových směrů je tu zcela jistě hodně.Jistě že by bylo být přirozenější národním socialistou v Německu kde to má svojí historii a tradici.Ale u nás v Čechcách? S Němci bojujeme tisíc let.Také zabrání Sudet Němci,popravy za heindrichiály,Lidice,Ležáky a mnoho dalších věcí oblíbenosti hákovým křížům určitě nepřidá.
  To že v Německu fingovalo hospodářství,průmysl,že měli dobrý plat a práci i že měli v mnoha ideologckých věcech pravdu tak nepřehluší mrtvé Čechy za 2 sv války.To je lepší být českým nacionalistou i když uznávám že se nevyvynul do takové podoby jako u západních sousedů.Také jsem dříve vášnivě obhajoval myšlenky NS ale pochopil jsem po mnohých negativních reakcí dějinou svouvislost…. Myšlenky NS ano o,všem pokud budou zatížené opravdovými či fiktivními zločiny tak v České Kotlině nemají šanci.Mnohé z vás chápu že hledáte jiné vzory a trošku jiné cesty, když je české vlastenectví znečištěné bolševismem a husitstvím a dalšími podobnými věcmi třeba Masarykem co se zastal žida Hilsdnera.Důležité je znát tsrategii jak prorazit.Minimálně ve svém domě si může každý zavést režim a systém co mu vyhovuje.Také je je podivné že národní socialisté nadávají na kapitalismus přitom se v kapitalismu dá krásně žít a podnikat.Rozumím tomu že jde o to oslovit nespokojené.Taky pravda těch kterým se daří tak těch je na demonstraci určitě méně než těch co makají za almužnu.

 2. 06/12/2013 10:42

  Měli bychom zřejmě něco upřesnit: my neříkáme, že by snad nacionální socialismus v této zemi mohl uspět. Pokud zde uspěje něco, co bude vyvěrat ze stejných pramenů jako původní NS, pak to nebude nijak souviset s politikou a obloukem se to vyhne všem nacionalistickým spolkům i stranám – včetně těch nacionálně socialistických. Politiku to dalece přesáhne a úplně se jí to vyhne. Nějaké lpění na nacionálním socialismu proto nemá budoucnost stejně jako ji nemá lpění na jakékoli jiné formě nacionalismu.

  Jediným důvodem, proč redakce Radikálního Obrození o nacionálním socialismu píše, jsou ty stovky mladých mužů, kteří se cítí nacionálním socialismem ovlivnění a hledají nějaký směr, kam se vydat. Ten se jim svými články a překlady snažíme ukázat a nastínit cestu, kudy dál.

  Bláhovou představu oživení nacionálního socialismu v původní formě jsme snad nikdy neměli (byť nemůžeme říci, že by se nám to nelíbilo :))

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: