Skip to content

Mein Kampf jednou z nejprodávanějších e-knih na Amazonu

16/01/2014

Vydávat jakoukoli „pochybnou“ literaturu je špatné, protože to prostě špatné je a basta. O tom se víceméně u nás naposledy přesvědčili pánové Beer a Kamas, kteří měli tu nejhorší a nehoráznou drzost předpokládat, že u nás existuje nějaká svoboda slova. Podobné popotahovačky se zákonem má i jeden Holanďan, který ve své Galerii umění totalitarismu nabízí několik výtisků Mein Kampfu a Židé mu to samozřejmě chtějí jak jinak zatrhnout. Negativní reklama je ale taky reklama, takže jak jinak, zvýšili mu tím akorát zisky.

Na velký prodejní úspěch si nemůže stěžovat ani prodejce digitální kopie této tolik nenáviděné knihy Adolfa Velikého. Na Amazonu se prodává za 99 centů a dosahuje prodejních rekordů. Podle vydavatelů lze v tomto případě úspěšného prodeje najít obdobu u knihy 50 odstínů šedi. Ty měly obrovskou prodejní úspěšnost v digitální podobě, protože se je lidé styděli mít v knižní, ať už doma na poličce nebo třeba při cestě do práce. U 50 odstínů bych se asi skutečně styděl, u Mein Kampfu bych se spíš bál, kdo na mě zavolá policii. Jedinou otázkou tedy zůstává, který překlad Amazon nabízí. Některé jsou totiž přeloženy dost účelově.

Je vidět, že Amazon má koule, když ho v říjnu Židovský světový kongres vyzval, aby stáhl ze svých stránek všechny knihy popírající holokaust a mající antisemitský obsah. Amazon na ně očividně hází bobek a dobře jim tak.

Nejdůležitější otázkou pro nás však je: až zanedlouho vyprší práva na Mein Kampf, kterými disponuje bavorská vláda, vydá tuto nejnenáviděnější knihu všech dob někdo i u nás? Pevně doufám, že ano. Nejprve si ale budeme muset počkat, jak dopadne inkviziční proces s panem Beerem a Kamasem, kterým samozřejmě přejeme hodně štěstí.

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: