Skip to content

Den památky obětí holokaustu

27/01/2014

 

„Kdo nezná minulost, je nucen prožít si ji znovu,“ řekl kdysi kdosi moudrý. A někoho jiného, ale nepochybně stejně moudrého, napadlo, že bychom si v tento den měli připomínat největší katastrofu, největší hrůzu, kterou lidská paměť v celičké své historii pamatuje. Hrůzu tak strašlivou, že o ní mnozí nechtějí mluvit a mnozí by na ni nejraději zapomněli. A co hůř, jsou zde lidé, neskutečná lidská svoloč, jež by tuto hrůzu nejraději z lidské paměti zcela vymazali, co se jí vysmívají a tvrdí, že k ní nikdy nedošlo a celé to pozdvižení je jen jakási „konspirace“. Je to útok na samotnou paměť lidstva, je to memoricida – vražda paměti.

Mluvíme o hrůzách páchaných na těch, kteří jsou některými pokládáni z kdovíjakého důvodu za špatné, ale mnohem větším počtem lidí za něco nižšího, podřadnějšího. Na nevinných, pronásledovaných od počátku historie, vražděných pro zábavu a z nenávisti, dodávajíce si pocit, že jsem něco víc, že jsem lepší.

Tyto hrůzy, mučení a pronásledování nevinných, kteří nikomu vědomě nepřáli nic zlého, ani nikomu snad vědomě neublížili, a ublížili-li pak jen a pouze z nutné sebeobrany, je často nazýváno holokaustem. Nejednalo se o jeden druh násilné smrti, ani o jeden druh utrpení. Byly to tisíce smrtí: pomalých a krutých, aby jejich vrazi mohli na tělech těchto nebohých obětí následně hodovat a oslavovat.

A tyto hrůzy, toto vraždění a pronásledování, neskončilo. Trvá dodnes. A ti, kdo ho mají na svědomí, nemusí už vůbec nic skrývat. Své hrůznosti provádějí zcela svobodně a za tichého mlčení široké veřejnosti. Ano, sem tam se někdo bouří nebo protestuje, ale jinak tomu nikdo nepřikládá žádnou váhu nikdo. Co z toho, že se v roce vždy vyskytne chvíle, kdy jsou opět bez povšimnutí zabíjeni?

Ale my se jejich lžemi nenecháme zmást, nenecháme se podvést. My přesně víme, která bije, my jsme tu jejich „humanistickou“ přetvářku prohlédli, protože to není vůbec žádná přetvářka. Ne, přesně tak, není. Je to prostě jejich hnusný nosatý, pejzatý zjev. Nejsou odporní jen uvnitř, ale i navenek. A s nimi i všichni ti, kdož jim v jejich brutálním a nelidském vraždění kaprů – v tomto jediném skutečném holokaustu – pomáhají.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. Prometheus permalink
    27/01/2014 15:55

    http://jan27.org/

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: