Skip to content

Jak se ve Francii demonstrovalo k výročí holokaustu

02/02/2014

Minulou neděli se v Paříži konala demonstrace proti prezidentovi Francois Hollandovi, nazvaná „Den zloby.“ Při protestu podle všeho mělo jít o vyjádření podpory stíhanému antisemitskému komikovi Dieudonne M´Bala M´Balaovi, který při svých vystoupeních zesměšňuje Židy a začal používat tzv. pozdrav „quenelle“, kteří mnozí označují za „obrácený pozdrav nacistů.“ Tento pozdrav se od svého první představení v roce 2005 nesmírně rozšířil a Dieudonne ho politicky poprvé použil v roce 2009 při evropských volbách ve své „antisionistické straně.“

Celá demonstrace, která se konala pouhý den před dnem památky výročí holokaustu, brzy nabrala neočekávaný směr, když zhruba 17 až 20 tisíc účastníků začalo skandovat „Židé, Francie vám nepatří,“ „Faurisson má pravdu, plynové komory jsou blbost,“ a „Židi, táhněte z Francie.“ Následovaly střety s policisty, při kterých mělo být zatčeno alespoň 150 demonstrantů a raněno devatenáct policistů.

Podle židovského zpravodajského webu Tablet se nejedná o ojedinělý incident. Polovina francouzských Židů se bojí veřejně hlásit ke svému židovství a navíc se za poslední rok setkali s nějakým projevem antisemitismu. Není proto údajně divu, že minulý rok emigrovalo z Francie do Izraele 3270 Židů, což je 63% nárůst oproti roku 2012.

Gilad Atzmon správně poznamenává, že zatímco Židé a jejich vlezdoprdelkové budou po celém světě brečet a vzlykat nad touto strašnou nespravedlností k nejúžasnějšímu vyvolenému národu světa, měli by se sami sebe tázat proč? „Proč zase Židé?“ Podle Atzmona za to částečně může i indoktrinace holokaustem a skutečnost, že židovské utrpení je v židovské kultuře pevně zakořeněno.

Atzmon dále píše, že „Židé by namísto neustálého obviňování Gojímů za své utrpení, měli pohlédnout do zrcadla a pokusit se zjistit, proč Židé a jejich kultura vyvolávají tolik zloby,“ a až to zjistí, měli by se za to omluvit.

Reklamy
komentáře 2 leave one →
 1. morgarath permalink
  03/02/2014 14:30

  Nice;-)

 2. xakru permalink
  07/02/2014 12:29

  ……..by namísto neustálého obviňování Gojímů za své utrpení, měli pohlédnout do zrcadla a pokusit se zjistit, proč Židé a jejich kultura vyvolávají tolik zloby,……

  Ale oni přece dobře vědí. Stále balancují na mezi, kdy si to ještě necháme líbit ale ještě nevystartujeme k nějakému pogromu. Ta mez se bue stále posouvat, už teď si necháváme kakat na hlavu, v budoucnisti se necháme v poklidu zotročit.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: