Skip to content

Demokracie a anarchie

05/03/2014

Mnozí z nás ve svém mládí jistě podlehli japonské šílenosti jménem Pokémon: sbíraly se kartičky, čučelo na seriál a následně zuřivě pařilo na „gameboji.“ Nedávno se právě jeden z fanoušků této klasiky rozhodl pro zajímavý experiment na streamovacím portálu Twitch. Tuto klasickou hru pro jednoho hráče totiž upravil tak, že diváci mohou pomocí chatu ovládat dění ve hře psaním příkazů a to ve dvou módech: Anarchie a demokracie.

V režimu anarchie se všechny příkazy všech hráčů vykonávají zároveň. V režimu demokracie systém sám vybere nejpopulárnější volby diváků a ty poté do hry přenese.

Jen z chvilkového sledování je zcela jasné, k jakému bordelu oba režimy vedou. Hlavní postavička hry neustále chodí v kruzích a trvá dlouhé a dlouhé minuty, než se někam dostane, aby ve svém točení se v kruzích zase pokračovala. Prostě realistický stav demokracie. Většina her (a tudíž předpokládám, že i tato) má jeden cíl a často jednu hlavní cestu jak ho dosáhnout a je zřejmé, že ani jeden z režimů mu tuto cestu nijak neuspíší ani neusnadní, pokud ji vůbec kdy lze pomocí nich úspěšně dosáhnout. Přesto hráči cíl i cestu k němu často znají nebo tuší, což se už vůbec nedá říct o skutečném světě, kde v kruzích bloumáme stále donekonečna.

My samozřejmě o tento bordel, o toto neustále točení se v kruzích, nestojíme. A toužebně očekáváme den, kdy budeme moci namísto tohoto guláše všehochuti postavit jednu vizi, vizi vznešenosti, krásy, síly, jednoty a hrdosti.

AH_triumf

Německý národ je šťastný, neboť žije s vědomím, že neustále se střídající vize, byly konečně nahrazeny jediným pevným pilířem! – Adolf Hitler (Triumf vůle)

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: