Skip to content

Sávitrí Déví o demokracii

12/03/2014

Policistka se usmála a řekla: „Máte svobodu mít své vlastní názory.“

„Ano,“ odsekla jsem: „svobodu je mít; i svobodu je zde v tomto autě vyjádřit, protože řidič neumí anglicky, protože je to můj první den venku z vězení a protože jste celá nadšená, abyste mi ukázala, jakže velkorysí vy demokraté jste; ovšem nemám svobodu vyjádřit je v nějaké kavárně v Německu, hned poté co odsud odjedeme; nemám ani svobodu publikovat je černé na bílém. Jací jste ve skutečnosti pokrytci! Nevěříte ve ‚svobodu jednotlivce‘ o nic více než my. Velmi dobře víte – stejně jako kdokoli jiný –, že žádný systém vlády se neudrží, když inteligentní a odvážní jedinci útočí na samotné principy, na nichž je založen. A vy své parlamentní principy bráníte tak bezohledně, jak jen můžete. Nerespektujete ‚svobody jednotlivce‘ těch, kteří se rozhodli odhalit jejich absurdnost. Skrze váš celý systém takzvaného ‚vzdělávání‘ se nám pokoušíte zamezit v myšlení. A jestliže nás skutečně nepotrestáte za myšlení, je to jen protože nevěříte v sílu myšlenky, a tak nás považujete za ‚neškodné‘ tak dlouho, dokud proti vám nic neděláme, anebo protože samotní nejste dostatečně přesvědčeni o pravdě svých principů, abyste pro ně obětovali lidské životy. Katoličtí inkvizitoři starých dob, jež oceňovali lidský život dalece víc než vy (jelikož všichni věřili v nesmrtelnou duši), neváhali zbavit se člověka, jehož považovali za nebezpečného pro víru ostatních. Sloužili tomu, o čemž věřili, že to je pravdou. A my, kteří se znepokojujeme tím co je na onom světě jen vágně – jestliže vůbec –, jsme připraveni odpravit každou překážku, jež nám stojí v cestě, jelikož taktéž jednáme ve jménu pravdy; naší pravdy. Vaše zdánlivá velkorysost se odvíjí od skutečnosti, že nemáte žádnou pravdu, v níž byste věřili. Lidské životy obětujete pouze svým hmotným zájmům; vraždíte (ve jménu ‚lidství‘) ty z nás, kteří mohou být nebezpečím pro vaše příjmy a vaše pochmurná a ‚zaopatřená‘ potěšeníčka. Věříte nikoli v pravdu, nýbrž v zisk – pro Židy a hrstku nejvíce zjudaizovaných Árjů; a v pozvolna ponižující ‚štěstí‘ pro ty ostatní. Ať už jsou jakkoliv ohavná, tak má slova nejsou pro vás rouháním, jako by byly pro mne vaše výpady vůči našemu režimu. To proto mne tolerujete, pokud nejsem zjevným ohrožením ‚míru, pořádku a ukázněné vlády‘; to proto jste byli vůči mně ‚laskaví‘. Opravdu, jací pokrytci jenom jste!“

–        Defiance, XIII, s. 566.

Osobně mám odpor k vám oběma. Oni [komunisté] zastávají ideologii rozkladu, jež je v duchu opakem té naší. Vy [demokraté] nemáte vůbec žádnou ideologii a bojujete – či spíše nabádáte jiné lidi k boji – za kapsy svých velkých obchodníků, což je v našich očích ještě odpudivější. Upřímný komunista může být občas přiveden k uvědomění si svého klamu a přidá se k nám. Ale neexistují žádní upřímní demokraté, až na pár naprostých imbecilů. Lidé od vás nemohou být nikdy přivedeni k čemukoliv velikému. Příliš se bojíte mimořádnosti, přespříliš postrádáte silné neosobní cítění, jste tak beznadějně nevalně průměrní.

–        Defiance, IV, s. 177.

Reklamy
komentáře 3 leave one →
 1. BlutSun permalink
  13/03/2014 04:36

  Great blog. I’m not able to read everything, but I must say that the aesthetics are excellent. You might enjoy my blog, PrometheanGnosis.wordpress.com which deals with such things as Hyperborea, the Vedas, and in the future Miguel Serrano.

  HH

 2. 15/03/2014 10:51

  Thank you for your kind words, Comrade. Your blog has some interesting stuff and you have very good collection of pictures there. I am looking forward to your posts about Miguel Serrano.

  HH

 3. BlutSun permalink
  16/03/2014 23:55

  No problem, and, by the way the „blutsun“ blog is no longer in use. PromeathanGnosis.wordpress.com will be the home of any future posts.

  Also I find that google translate is able to render a decent translation of the Czech posts on this blog, so I may do that occasionally as there are so few blogs in this modern era who deal with Serrano and Savitri.

  HH

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: