Skip to content

O necitlivosti

02/07/2014
by

Dnes pozdě v noci se ze sousedního domu, jenž přes noc zůstává prázdný, (již po několikáté) ozývalo žalostné psí skučení. Označovat to za vytí by zřejmě nebylo na místě, protože vydávané zvuky zněly spíš jako by toho psa někdo zahnal do kouta a dloubal do něj klackem. Ač na tomto zvířeti v danou chvíli nikdo nepáchal fyzické násilí, přesto zcela očividně velmi trpělo.

Nebylo by pro nás překvapením, kdyby majitel zmíněného psa upřímně věřil, že ho miluje a že mu dává všechno, co by mohl potřebovat. To zcela automaticky dělá většina lidí: nalhávají si, že druhé milují a přitom se skrze toto své jednání jen snaží dokázat si vlastní důležitost. Mluví o lásce a přesto k ní nemají odvahu ani potřebnou sebekontrolu. Jak řekl Serrano, „láska je něčím velmi vážným; dnes je zcela zapomenutá“. Toto je velmi smutnou skutečností charakterizující moderní svět.

Pasivní zábava zabíjí dětskou představivost a tvořivost.

Nejhorší na celé věci je, že se průměrný člověk dovede takovým necitlivým způsobem chovat nejen ke zvířeti, ale rovněž i k vlastnímu dítěti. Rodiče nejsou schopní své děti chápat a správně je vychovat – jen skrze ně chtějí splnit společenskou roli, která se od nich očekává. V praxi jsou schopní své dítě – krev jejich krve – posadit před televizi, vrazit mu do ruky tablet s hrami nebo peníze, aby se samo zabavilo. Kašlou na svou budoucnost a tím fakticky i na sebe.

Pasivní zábava – sledování televize nebo hraní počítačových her – zabíjí dětskou představivost a tvořivost. To nejdůležitější, co si každé dítě na tento svět přináší, je v něm rdoušeno už v zárodku. Árijský rodič by si měl být plně vědom potenciálu, který v jeho dítěti je, a měl by jej cíleně rozvíjet. Pro každého Árijce, který zplodil dítě, by na prvním místě mělo být právě ono dítě, a teprve až na dalších místech peníze, kariéra nebo osobní zájmy. Pokud někdo nemá vládu nad vlastním časem, žije v zápřahu pracovních povinností a neumí si uspořádat život, neměl by si kupovat zvíře a už vůbec by se neměl pokoušet zplodit dítě. Zplození dítěte je něco nanejvýš vážného, co by většině lidí mělo být znemožněno – a to třeba i fyzickou sterilizací: protože nic není horším zločinem, než přivést na svět dítě a zkazit mu život zmrvenou výchovou.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. morgarath permalink
    07/07/2014 00:10

    Super článek, pod tohle bych se mohl podepsat!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: