Skip to content

Anton Drexler – Mé politické probuzení

24/07/2015

Překlad zřejmě části brožury „Mé politické probuzení,“ která velmi zapůsobila na Adolfa Hitlera a byla jedním z faktorů Jeho vstupu do DAP. Překlad podle anglického textu na stránkách Nseuropa.

* * *

Drazí kolegové,

Mluvím k vám jako soukmenovec dělník — soustružník.

To co nyní řeknu, vám bude znít snad podivně a překvapivě, protože je to velmi odlišné od toho, co jste si zvykli poslouchat. Jsem socialista, jako vy, a chci, aby si dělníci byli rovni s ostatními produktivními skupinami, stejně tak chci konec povalečů a parazitů a zabavení veškerého zisku, získaného bez řádné práce nebo snahy.

Stále doufám, že se objeví skutečná a spravedlivá forma socialismu, spása pracujících mas, a osvobození tvůrčího lidstva z řetězů vykořisťovatelského kapitalismu.

Jsem ale přesvědčen, že nejsme na správné cestě k dosažení tohoto cíle.

Mnoho našich vůdců jsou skutečně počestní muži, a pro pracující chtějí jen to nejlepší. Ale je zde také značný počet těch, jež slouží cizím silám.

Ti využili dělnická hnutí jako nástroj pro své zvláštní zájmy. Využili dělnické organizace jako osobní stráž neproduktivní burzy a úvěrového kapitalismu. Z mých zjištění jsem učinil následující závěry:

 • Existuje tajná konspirace, která zatímco mluví o lidstvu a toleranci, ve skutečnosti nechce nic jiného, než lid zapřáhnout do nového jha;
 • Že k této skupině patří velká část dělnických vůdců a velkokapitalistů;
 • 300 velkých bankéřů, finančníků a mediálních baronů, jež jsou napříč světem propojeni, jsou skuteční diktátoři; a téměř výhradně patří k „vyvolenému národu“; všichni jsou členy této tajné konspirace, jež řídí světovou politiku, jmenovitě Svobodozednářské lóže; a jejich cílem je

 DIKTATURA PENĚZ NAD PRACÍ

Diktátoři bank a burzy nedělají nic otevřeně, protože uvnitř dělnických hnutí mají své dobře placené agenty. Ti odvracejí rozhořčení lidí od svých pánů na drobné vlastníky, majitele továren a zemědělce, kteří se svými penězi stěží mohou zaplatit úrok, jež dluží bankám. Jen sám rod Rothschildů vlastní víc kapitálu než veškerý německý těžký průmysl dohromady.

Kdy konečně prohlédneme falešné přátele v našem hnutí? Židovský velkokapitalista si vždy hraje na naše přátele a spojence; ale pouze proto, aby z nás udělal své otroky. Důvěřivý dělník mu ochotně pomůže ustanovit světovou diktaturu Židovstva. Protože to je jejich cílem, jak stojí v Bibli: Všechny národy ti budou sloužit, všechno bohatství světa náleží tobě. A v Talmudu stojí: Nadejde čas, kdy každý Žid bude mít 2800 otroků.

Soukmenovci, chcete být otroky Židů?

Konec falešné pýše! My dělníci vždy hovoříme o tom, jak jsme našima holýma rukama vytvořili veškerou lidskou kulturu. Ale je to pravda? Co učitelé, vynálezci, umělci, vědci a technici?

Nejsou snad střední třída, buržoasie a zemědělci také produktivní? A netrpí snad také pod diktátem velkokapitalismu, jako my? Nemělo by větší smysl jim nabídnout naši pomocnou ruku a společně čelit našemu společnému nepříteli? Poštvat dělníky a buržoasii proti sobě, a tak je držet v bezmocnosti, je trik kapitalistických vykořisťovatelů.

Zbavte se svých židovských pánů a těch, kdo jsou jimi placeni! A nakonec: nic od bolševismu neočekávejte. Pracujícím nepřinese žádnou svobodu. V Rusku byl zrušen osmihodinový pracovní den. Neexistují tam už žádné dělnické rady. To vše pod diktátem stovek vládních komisařů, kteří jsou v devíti z deseti případů Židé.

Bolševismus je židovský švindl.

Anton Drexler, nástrojář,

Mnichov,

1920.

Reklamy
One Comment leave one →
 1. Pavel permalink
  11/09/2015 14:19

  Přidávám k těmto výrokům Antona Drexlera zdánlivě s tím nesouvisící komentář (článek):

  Reálný sionismus a duchovní sionismus aneb neuvěřitelná hloupost pana Jana Skácela
  http://www.narodnisjednoceni.cz/20150908.htm

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: