Skip to content

Vědět o čem to je…

31/05/2016

Nedávno přinesl slovenský web aktuality.sk rozhovor a video s jakýmsi velmi znalým Američanem a bývalým „neonacistou“ na téma rostoucího extrémismu na Slovensku. Rostoucí extrémismus na Slovensku přenechme bratrům Slovákům. Spíše mě v celém rozhovoru zaujala dosti podstatná informace:

Boli vašim vzorom nemeckí nacisti?

Áno, inšpirovalo nás to. Nerozumeli sme však ideológii národného socializmu. Viac nás priťahovala tá symbolika – svastika, biely bojovník, SS. Chceli sme byť dostatočne hrdí na to, že niečo obraňujeme.

Realita však bola taká, že sme nebránili nič, skôr sme všetko ničili. Vrátane samých seba. Nebál som sa chodiť po ulici s tričkom s nápisom biela sila či s hákovým krížom. Nie preto, že by som tomu tak veril, skôr som sledoval reakciu ľudí, ktorí to videli.

Bol som hrdý na to, že som outsider. Ľudí som vnímal ako hlúpych a oni sa tak isto pozerali na mňa.

Čili pořád to samé dokola. Absolutní neznalost a nepochopení, nezájem a ignorace. Právě podobní lidé jsou vidět a slyšet nejvíc, přitom ale jen jasně ukazují, co jsou ve svém nitru zač a že o tom, co vyznávají a následují, absolutně nic nevědí, a ještě drze poučují! Není divu, že si Velitel Rockwell v jednom ze svých dopisů Sávitrí Déví stěžoval, že lidé v Americe jsou strašně hloupí.

Avšak co tito tzv. neonacisté a s nimi zbytek užitečných hlupáků netuší, že národním socialistou vás nedělá vytetovaná svastika přes celá záda, obraz Adolfa Hitlera nad postelí, nebo pečlivě nastudovaný Mein Kampf slovo od slova a jinak naprostý nezájem a sektářství. Takovéto úchylkářství vždy vedlo k nejhlubší úrovni ignorace, jak je zjevné u kovaných náboženských fanatiků.

Za našimi myšlenkami přece leží mnohem vyšší, mnohem pozitivnější ideály, než si kdy onen Američan dokázal představit. A pokud tuto skutečnost člověk rozpozná, rozpozná i to, že právě většina těchto tzv. neonacistických hnutí jsou hnutí reakční a zpátečnická, často vytvořená Židy (zvlášť v případě Ameriky). A také pozná, že „národně sociální“ je jen slovo procházející historií, a že skutečná změna může a pravděpodobně přijde jen skrz jiné historické hnutí a vůdce, vyznávající ovšem stejně věčné ideály Vznešenosti.

ns-vs-wn

 

 

Reklamy
No comments yet

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: